KİTAP

Metin Altıok ve Behçet Aysan Şiir Ödülleri sahiplerini buldu.

Kırmızı Kedi Yayınevi, Türk Tabipler Birliği ve Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen ödül töreni Cemil Candaş Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Ödül töreni Zeynep Altıok ve Eren Aysan‘ın açılış konuşması ile başladı. Konuşmacılar, açılış konuşmalarında dünden bugüne yaşanan acıları, baskıları dile getirdiler. Metin Akpınar, Müjdat Gezen‘e açılan davaların ve Ahmet Telli‘ye yapılan saldırının da yaşanılan baskı süreçlerinin bir devamı olduğunu söylediler.

Bu yıl verilen ödüllerin gerekçesinin okunmasından sonra 22. Behçet Aysan Şiir Ödülü‘ne değer görülen Refik Durbaş‘ın ödülü eşi Bilge Durbaş‘a, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Raşit Tükel tarafından takdim edildi. 11. Metin Altıok Şiir Ödülü‘ne değer görülen Cevat Çapan‘a ödülü,  Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon tarafından takdim edildi.

Ödül törenine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Eski milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Gürbüz Çaban, Eşber Yağmurdereli, Menderes Samancılar, Haluk Hepkon, Raşit Tükel, Dolunay Kışlalı, Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Özgürlük ve Dayanışma Partisi Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş, Şaylan Akmen, Mazlum Çimen, Berkin Elvan’ın annesi ve Babası Gülsüm Elvan, Sami Elvan, Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe, Ataol Behramoğlu, CHP eski milletvekili Gülay Yedekçi katılan isimlerdi.

Ödül töreninden sonra piyanoda İbrahim Yazıcı, kemanda Elif Nayman‘ın yer aldığı Zuhal Olcay, Güvenç Dağüstün, Selva Erdener, Sevinç Erbulak, Hakan Gerçek ve Cem Davran tarafından Metin Altıok ve Behçet Aysan hayatı ve şiirlerinden oluşan bir dinleti sunuldu.

Finalde bütün katılımcı ve konuklar ile beraber ‘Yiğidim Aslanım’ parçası seslendirildi.

Haber-Fotoğraf -Video: Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu