KİTAP

Özge Doğar’ın Yeni Kitabı ‘Renkli Çiçeklerim Var’ Yayımlandı

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Yazar ve Eğitimci Özge Doğar’ın “Renkli Çiçeklerim Var” başlıklı yeni öykü kitabı, Ters Kule Yayınları etiketiyle çıktı.
13 öyküden oluşan kitapta Çiçekçi Kadın Pembe, kadınlığa, insanlığa, geleceğe dair öyküler anlatırken umudun oltasına takılmanızı sağlıyor.

Özge Doğar, “Renkli Çiçeklerim Var” hakkında, Toplumsal acıların, bireyi etkilememesi mümkün değil. Benim öykülerimde kadınlar eşitlikten ve özgürlükten yana bir dünya için mücadele ediyorlar. Kadınların her alanda daha güvenli, iyiden, barıştan ve sevgiden yana bir dünya yaratabilmelerinin yolu birbirlerinin elini tutmaktan değil sadece o ellerin birbirleriyle kenetlenmesinden geçiyor” şeklinde konuştu.

“Renkli Çiçeklerim Var”ın arka kapak yazısı

Doğa sesini bizlere duyurmaya çalışırken varoluş alanında kadın nerede? Gelecekteki insan, bugüne baktığında iklim krizini yaratan insan krizlerini mi görecek? Çaresiz romantikler miyiz yoksa tüketim çılgınları mı? İnsan insanı ararken, kendini yapay zekâ da mı yoksa kahve falında mı bulmaya çalışıyor? Her gün önünden geçtiğimiz Çiçekçi Pembe’yi görmemezliğe devam mı edeceğiz? O, hayata düşleriyle tutunurken biz doymak bilmeyen şişman yaşlı çarkın arasında aşkı bulabilecek miyiz? Peki ya artık aşk da yoksa… Ne güneş ceplere sığar ne de deniz banka cüzdanlarına… Yumruğun kadardır yüreğin, gökyüzü işte oraya sığar.

Özge Doğar’ın sekizinci kitabı “Renkli Çiçeklerim Var”, sadece toplumsal yaraları değil bireysel yaralara da samimiyetle dokunan ve onları gün yüzüne çıkartan öyküleriyle okurun ilgisini çekecek.

Özge Doğar'ın Yeni Kitabı 'Renkli Çiçeklerim Var' Yayımlandı

Özge Doğar kimdir?

Adana’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Mersin’de, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde tamamladı. 2000 yılından bu yana öğretmenlik mesleğini sürdürüyor. Öğretmenlik mesleği, gelecek kuşaklara duyduğu sorumluluğu ve yazı yazma hevesini artırdı. ‘Emekçi Kadın ve Çocuk Sorunları’ üzerine eğitimler verdi. ‘Minik Parmaklarda Bol Yüzükler’ adındaki eğitim seminerlerinde çocuk ve gelin kavramını irdeledi. 2020 yılında düzenlenen “Korana Günlerinde Umut” öykü yarışmasında ikincilik derecesi aldı. Anne ve babalara yönelik yurt içi ve yurt dışında sürdürmekte olduğu “Eyvah Çocuğum Kitap Okumuyor” seminerleri, 7-11 yaş grubu çocuklarıyla yaptığı “Her Çocuk Kitap Okumayı Sever” atölye çalışmaları devam etmektedir. Yayımlanmış eserleri şunlardır: Meraklı Pandora, Aşkzede, Kâğıttan Mutluluklar, Evlilik Anonim Şirketi, Uçankuş, Sevimli Köpek Maya & Tohumlu Kitap ve Aynadaki Sır.

Meri İstiroti İle Sağlık Sektöründe Kadın Liderliğin ve Sanatın İş Hayatına Etkisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu