KİTAP

Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2022 Başvuruları Başladı

6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin her yıl yoğun ilgi gösterdiği Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2022 yılı başvuruları başladı.
12. yılına giren yarışmanın 2022 teması
‘UZAY’
Edebiyatımıza yeni öykücüler kazandırmayı amaçlayan yarışmaya son başvuru tarihi 23 Mayıs 2022. 

Günışığı Kitaplığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması, ilkgençliğe adım atan genç öykücüleri yazmaya davet ediyor, 12 yıldır onların yazı serüvenine eşlik ediyor.

Her yıl olduğu gibi edebiyatımızın tanınmış isimlerinden oluşan seçici kurulda bu yıl Burcu Aktaş, Murat Özyaşar, Ömer Açık, Sibel K. Türker ve Dr. Müren Beykan yer alıyor. 2022 öykülerine kılavuzluk edecek cümle, Zeynep Cemali’nin Güzelce’de Bir Kaçak, Memo kitabından: “Gökyüzünde dönüp duran martılara baktı uzun uzun.”

Yarışma, usta öykücü Zeynep Cemali’nin anısını yaşatmak amacıyla her yıl kitaplarından seçilen bir cümlenin kılavuzluk ettiği farklı bir temayı işliyor. Bugüne dek katılan binlerce genç, “kardeşlik”, “hoşgörü”, “arkadaşlık”, “umut”, “cesaret”, “adalet”, “dayanışma”, “kararlılık”, “yalan”, “çocuklukta özgürlük” ve “doğa sevgisi” üzerine öyküler yazdı.

Yarışmanın ödül töreni 2022 sonbaharında düzenlenecek. Ödüle değer görülen ve dikkati çeken öyküler, yıl bitmeden Zeynep Cemali Öykü Yarışması Ödüllü Öyküler Kitapçığı 2022’de yayımlanacak.

Ayrıntılı bilgi, kitapçıklar ve 2022 Katılım Koşulları için:
 gunisigikitapligi.com

Zeynep Cemali Öykü Yarışması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu