KİTAP

Ahmet Ümit’ten yeni kitap: “Aşkımız Eski Bir Roman”

Ahmet Ümit’in uzun zamandır heyecanla beklenen ve ‘Bir Başkomser Nevzat Kitabı’ olan “Aşkımız Eski Bir Roman”, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı.
Meksika’dan Çin’e kadar 20 farklı dilde milyonlarca okura ulaşan kahraman Başkomser Nevzat, “Aşkımız Eski Bir Roman”da karmaşık cinayetleri çözerken, insan ruhunun derinliklerinde gezinmeye devam ediyor.

Ümit, “Aşkımız Eski Bir Roman”ı imzalamak için 20 Eylül Cuma günü saat: 17:00 – 20:00‘de Yapı Kredi Yayınları Beyoğlu Kitabevi’nde okurlarıyla buluşacak.

Ahmet Ümit’in efsanevi karakteri Başkomser Nevzat, 2018 yılında yayımlanan Kırlangıç Çığlığı’nın ardından İstanbul’un yokuşlu ve tekinsiz sokaklarına geri dönüyor.

“Bazı vakalarda katilin kim olduğunun hiçbir önemi yoktur, cinayet silahı kimin elinde olursa olsun, kurbanı öldüren, aslında kendi tutkusudur.” 

Ahmet Ümit’in Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı Aşkımız Eski Bir Roman” bu cümleyle başlıyor. Kitaba adını veren “Aşkımız Eski Bir Roman”, “Overlokçu Kız” ve “Sergey Nikolayeviç Jerkovski’ye Ne Oldu?” isimli birbirinden bağımsız üç uzun öyküden oluşan “Aşkımız Eski Bir Roman”, yüksek temposu ve enerjisiyle Ümit’in unutulmaz kitapları arasına girmeye aday.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/edebiyat/askimiz-eski-bir-roman-ahmet-umit/

KİTAPTAN KISACA…

Aşkımız Eski Bir Roman
Kitaba adını veren öykü katilin kim olduğu sorusundan çok maktulün nasıl birisi olduğu üzerine kurulmuş psikolojik bir çözümlemeden oluşuyor. Maktulün karışık/sapkın psikolojik yapısının çözülmesi, yani kişiliğinin deşifre edilmesi katilin kimliğine götürüyor acar komiseri.

Overlokçu Kız
Tipik bir üçüncü sayfa cinayeti hiçbir zaman gözüktüğü kadar basit olmayabilir. Profesyonel şüpheciliğinden ödün vermeyen Başkomser Nevzat, delil olanla olmayan arasındaki farlı tecrübesiyle ayırt edebiliyor. Kenar mahallelerde yaşanan acılara, kırsal kökenli insanların yaşadıkları sorunlara bir kez daha tanık oluyor.

Sergey Nikolayeviç Jerkovski’ye Ne Oldu?
Öykü, bir tutku cinayetinin sebeplerini araştırırken aniden etki alanını genişleten bir cinayet hikâyesini ele alıyor. Ünlü bir Rus bilim insanı çalışmaları için geldiği İstanbul’da kaybolur. Jerkovski’nin bir aşk üçgeninin parçası olduğunu çözen Başkomser Nevzat, öldürülmüş olma ihtimali üzerine çalışırken araya giren Rus ve Türk istihbarat teşkilatlarının baskısı altında kalsa da soğukkanlılığını asla yitirmez.

AHMET ÜMİT İMZA GÜNÜ

Tarih: 20 Eylül Cuma
Yer: Yapı Kredi Yayınları Beyoğlu Kitabevi
Adres: İstiklal Cad. No: 161 Beyoğlu – İstanbul
Saat: 17:00 – 20:00

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı