KİTAP

Ali Kazma’nın İlk Kitabı Çıktı: “Hatırla – Remember”

Ali Kazma’nın ilk kitabı “Hatırla / Remember”, Umur Yayınları’ndan çıktı.
Sanatçının 2014 – 2020 yılları arasında düzenli olarak aldığı teknik ve kavramsal notların derlenmesiyle oluşturulan kitabın önsözünü Barbara Polla kaleme aldı.
500 adet basılan kitaptaki notların İngilizceden Türkçeye çevirisini Nazım Dikbaş, tasarımını ise Ayşe Bozkurt üstleniyor.

Kitap, çalışma sürecinde yaşadığı deneyimleri hatırlamak üzere 2014 yılında almaya başladığı notları altı yıldır ekleme ve çıkarmalarla gözden geçiren sanatçının yetmişe yakın notunu bir araya getiriyor. Her projesinden önce aldığı notlardan yararlanmaya devam eden ve yazmanın önemini vurgulayan Ali Kazma, bu pratiğin daha sakin ve etkin çalışmasına yardımcı olduğunu belirtiyor.

“Bu kitap sadece sinemacılar ya da imgeleri sevenler için değil. Her şeyden önce Ali Kazma’nın kendisi için. Tam da bu nedenle hepimiz için. Kitabın kökleri, meslekleri hakkında yazmış sine- macıların oluşturduğu geleneğin derinliklerinde olmasına rağmen Hatırla bir o kadar da günlük hayata eşlik etmek için var. İşte nasılsa, hayatta da öyle. Ve şüphesiz, [Ali Kazma’nın da kitapta belirttiği gibi] istisnalar olacaktır.”
Barbara Polla, Önsöz: “Hatırla: Bir hayat ve iş felsefesi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu