YENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Barış Çapkın’dan Yeni Şarkı: Kaybolsam Da!

Alternatif kulvarın dikkat çeken isimlerinden Barış Çapkın’ın yeni şarkısı “Kaybolsam daOnAir Sahne etiketi ile müzikseverlerle buluştu.

Olta Dayanışma projesinin kurucu üyelerinden olan ve başta Olta Dayanışma olmak üzere birçok şarkısı ve düzenlemesi yayımlanan Barış Çapkın, bu kez temelleri 2016 yılında atılmış bir şarkı ile dinleyenlerine sesleniyor.

Daha önce bestelediği bir şarkıyı neden şimdi hayata geçirdiğini Çapkın şöyle yanıtlıyor: “Kaybolsam da” 5 yıl önce bestelediğim bir şarkı. Bestelediğim zamandan günümüze de sürekli kafamda dönüp durdu. 5 yıl önce yaptığım bir bestenin bugünümde bile hala beni ifade ettiğine inandığım için kaydetmeye ve yayınlamaya karar verdim. Çünkü bu gerçekten müziğimin olgunlaşmaya başladığını da gösteren en büyük işaretti ve yıllar geçmesine rağmen fikrim değişmemişti.

Kaybolsam da”nın gitar, vokal ve synthleri Barış Çapkın’ın evindeki stüdyoda, davullar ise İstanbul PÜR Stüdyoları‘nda kaydedildi. Şarkının sürprizlerinden biri davulları Kurban grubundan tanıdığımız Burak Gürpınar’ın çalması. Barış Çapkın Burak Gürpınar’ın şarkıya dahil olmasını şöyle anlatıyor: “Kurban grubunu çok severim. Şarkının davullarının canlı kaydedilmesine karar verdiğim an aklıma ilk Burak geldi. Aradım şarkıdan bahsettim, şarkının demo kaydını gönderdim. Burak da severek çalacağını belirtti ve davul kayıtlarına başladık.” Düzenlemeleri de Barış Çapkın‘a ait olan şarkının mastering işlemi ise Selim Sayarı’nın ellerinden çıkmış ve “Kaybolsam da” adlı şarkı müzikseverlerle buluşmaya hazır hale gelmiş.

Kaybolsam da şarkısının bir diğer sürprizi ise Barış Çapkın klipte eşi ve çocuğu ile kamera karşısına geçmiş olması.

Şarkıyı dijital tüm platformlardan, klibini ise OnAir Sahne YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

BARIŞ ÇAPKIN KİMDİR?

1983 yılı İzmir doğumlu, makina mühendisi ve aynı zamanda müzisyen olan Barış Çapkın müzik hayatına 7 yaşında klavye çalarak başladı. Ardından elektro gitar ile tanıştı. Üniversite yıllarında “Mute” isimli rock grubu ile bar performansları sergiledi. Kendi besteleri ile katıldıkları müzik yarışmalarında “2008” ve “2009” yıllarında ödüller aldılar, fakat grup ilk albümleri yayınlanmak üzereyken dağıldı.

2012 yılında müzik hayatına yalnız devam etme kararı aldı. 2015 yılında 4 şarkıdan oluşan ilk EP‘si “Yalandan”, 2017 yılında “Peyk” grubunun vokalisti “İrfan Alış” ile ortak çalışma olan “Meydanlar” adlı tekli, 2019 yılında “Alem” teklisi ve “Peyk” grubu ile birlikte “Babajım İstanbul” stüdyolarında canlı olarak kaydedilen “Son mu?” adlı teklisini yayınladı. 2020 yılında sırası ile “Otur da Dinle“, “Son Sözüm” ve feat olarak “I am Not at Home“, 2021 yılında yine feat olarak “Azrail’e Gülümsedim” adlı teklileri yayına girdi.

   Müzik tarzına herhangi bir kısıt getirmeyip, içerisinde elektronik müzik öğelerini ve rock müzik tınılarını barındıran “Barış Çapkın” aynı zamanda genç ve yetenekli birçok müzisyene düzenleme/kayıt/prodüksiyon desteği vermektedir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu