KİTAP

Derdini Murakami’ye anlat, derman bul!

Japon yazar Haruki Murakami’nin kitaplarının yayın hakkını elinde bulunduran Shinchosha Yayınevi, yazarın açılacak bir web sitesi üzerinden okurlarının “dertlerine derman” olacağını duyurdu.

Haruki Murakami, 15 Ocak’tan itibaren “dert babası” olacak. Yazarın yayınevi Shinchosha tarafından modere edilecek “Murakami-san no tokoro” (Murakami’nin Yeri) adlı web sitesi aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki okurlarından gelecek her tür soruyu dikkatle değerlendirecek olan yazar, insanların sorunlarına dair tavsiyelerde bulunacak, zorluklarla nasıl başa çıkılabileceğine dair şahsi fikirlerini paylaşacak.

Sitenin URL ve e-posta adresi henüz netlik kazanmazken, 15 Ocak ile 31 Mart 2015 tarihleri arasında faaliyet göstereceği açıklandı. Ziyaretçilerin yollayacağı sorulara Murakami’nin verdiği yanıtlar şubat ve mart ayları içerisinde yayımlanacak.

Özel hayatına dair ketumluğuyla tanınan ve göz önünde olmayı pek sevmeyen Murakami, en son 2006 yılında internet üzerinden okurlarının sorularını yanıtlamış, bugüne dek bu yönde gelen sayısız talebi geri çevirmişti.

Yazarın kişisel resmi websitesi adresi ise şöyle:
http://www.harukimurakami.com/

(Guardian)

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı