KİTAP

“Dünya Basınında Atatürk 1912-1938” Koleksiyonerle Buluştu

Koçak Koleksiyon tarafından koleksiyonerlere özel olarak sunulan ve Ulu Önder Atatürk’ün 1912-1938 tarihleri arasında dünya basınında yer alan haberlerini kronolojik bir dizilişle veren “Dünya Basınında Atatürk 1912-1938” koleksiyon kitabı uzun ve titiz bir çalışmanın sonucunda, yüzlerce yabancı gazete ve derginin binlerce sayfasının taranmasıyla koleksiyon kitap haline gelerek okuyucusuyla buluştu.

Koçak Koleksiyon her yıl olduğu gibi bu yıl da bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne özel olarak 29 Ekim ve 10 Kasım tarihleri arasında ‘Dünya Basınında Atatürk 1912-1938’ kitabının küçük edisyonunun satışından elde edilen gelirlerinin bir kısmını öğrenci bursları için Atatürk Vakfı’na bağışlıyor.

Koçak Koleksiyon’un ‘Zamansız bir koleksiyon kitap’ olarak yayınladığı ‘Dünya Basınında Atatürk’ eseri 1912-1938 yılları arasında Atatürk’ün dünya basınında çıkmış haberleri hakkında hazırlanmış “ilk” ve “tek” en kapsamlı kaynak olma özelliği taşıyor.

Araştırmacı, yazar ve sosyolog Abdullah ÖZKAN tarafından hazırlanan ve birçok kütüphane ve arşivde yer alan yüzlerce gazete ve derginin taranmasıyla derlenen “Dünya Basınında Atatürk 1912-1938” eseri, Atatürk’ün hayatı ve yaptıklarıyla ilgili günü gününe okunan gazeteleri yaşandığı dönemin bakış açısıyla tekrar yansıtmakla birlikte Atatürk’ün yaşamını ve devrimlerini, başta İngiltere, Fransa, ABD, Almanya, Avustralya olmak üzere 20 farklı ülkenin basın yansımaları ile gün yüzüne çıkartıyor.

Kitap içinde kitap konseptiyle Ata’ya Saygı bölümü de bulunan eserde; Atatürk’ün vefatı sonrası yayınlanmış gazetelerin büyük bir bölümünün tıpkıbasımı da okurlara sunuyor.

Koleksiyonerlere özel sadece “750 adet” özel baskı

 Sadece 750 adet basılan ve kişiye veya aile ismine özel sertifikalandırılan bu eser, toplamda 302 sayfalık, altın varaklı, deri ciltli ve özel olarak hazırlanmış deri kutusunda, 42×56 cm ebatlarında dönem gazetelerinin 8 adet tıpkıbasım levhası ile koleksiyonerlere sunuluyor. Kuşaktan kuşağa aktarılacak eşsiz bir miras niteliğinde olan bu koleksiyon kitap bir sonraki kuşağa aktarılabilecek en değerli miras olarak sunuluyor.

Eserlerle ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak isteyenler www.kocakkoleksiyon.com web sitesine girebilir veya 444 06 56 numaralı telefondan koleksiyon yetkililerine ulaşabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu