KİTAP

e-Kitaplar Şimdi Storytel’de

Sesli kitapların yanı sıra e-kitaplar da artık en kapsamlı ve erişilebilir haliyle Storytel’de yerini aldı. Binlerce sesli kitap ve e-kitap, kitapların tüm dijital deneyimini yaşamak isteyenler için şimdi Storytel uygulamasında. 

Sesli kitap uygulaması Storytel, Aralık ayı itibariyle Türkçe e-kitapları da platformu üzerinde kullanıcılarına sunduğunu paylaştı. Bugün itibariyle Storytel kütüphanesinde 3.000’den fazla Türkçe sesli kitap, 80.000 İngilizce sesli kitap ve 120.000 İngilizce e-kitap bulunduğunu belirten Storytel Türkiye Ülke Müdürü Berk İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti; ‘Seslenen Kitap’ın kurulduğu 2014 yılından bu yana Türkiye’de sesli kitap pazarının oluşumuna liderlik ettik.  Storytel’in Seslenen Kitap’ı satın almasının ve Mayıs 2018’de Türkiye’de faaliyetine başlamasının ardından da pazarın büyümesi için Storytel olarak çalışmalarımıza devam ettik. Bu süreçte, hem Türkiye’nin önde gelen yayınevleriyle hem de değerli yazarlarla yakın temas halinde çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. e-Kitaplar, Türkiye’de yeni değil ancak e-kitapların bugüne kadarki gelişiminin maalesef hak sahiplerini ve yayınevlerini tatmin edici seviyede olmadığının farkındayız. Storytel, sesli kitaplarla kitapseverlerin hayatlarının içinde ve günlük ritüellerinin bir parçası olmayı başardı. Kazandığımız sektör güveniyle şimdi portföyümüze Türkçe e-kitapları da ekleyerek kullanıcılarımıza tam bir dijital kitap deneyimi sunuyoruz.  Storytel’in faaliyet gösterdiği 20’den fazla ülkede toplam 500.000’in üzerinde başlıkla kullanıcılarımıza hizmet veriyoruz. Bunların %55’ini e-kitaplar oluşturuyor.’

Bugün itibariyle Storytel Original eserleri, Yapı Kredi Yayınları, İletişim Yayınları, Optimist Yayınları, Notos Yayınları, Umag Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı, Tudem Yayınları, Notabene Yayınları, Kalkedon Yayınları, Sev Redhouse Yayınları, Destek Yayınları etiketli roman, kurgu dışı, öykü, dünya klasikleri, kişisel gelişim, iş kitapları, tarih, polisiye, şiir ve çocuk türündeki e-kitaplara Storytel uygulaması üzerinden ulaşılabilir.

Storytel kullanıcıları e-kitaplara herhangi bir ek bedel ödemeden limitsiz erişim sağlayabiliyor. Storytel e-kitaplarına ulaşmak için tek yapılması gereken, kullanıcıların akıllı telefonlarına ya da tabletlerine Storytel uygulamasını indirmek ve bir Storytel hesabı oluşturmak. Storytel uygulaması içinde yer alan kitap kapakları üzerine yerleştirilmiş olan gözlük sembolü, o kitabın e-kitap, kulaklık sembolü ise sesli kitap olduğunu gösteriyor. Gözlük sembolü ile işaretlenmiş birçok e-kitaba Storytel uygulaması içerisinde yer alan Keşfet bölümünün altından ya da Ara sekmesinin altında yer alan e-kitaplar kategorisinden ulaşılabilir. Storytel’de bulunan e-kitaplara, akıllı telefon ve tabletlere indirilecek Storytel uygulaması içinden, Storytel uygulamasına ise App Store ya da Play Store’dan ulaşılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu