KİTAP

Hem Ajanda, Hem Kitap: Arketipler 2

Silvia Arsebük’ün kaleme aldığı, Günlerin Getirdiği isimli on altı aylık ajanda/kitap serisi, geçen senenin devamı olarak ‘Arketipler 2’ teması ile bu yıl da (Eylül 2020-Aralık 2021) sevenleriyle buluşuyor.

Silvia Arsebük’ün hazırladığı, 16 aylık ‘Günlerin Getirdiği’ kitap-ajanda serisi geçen yılın devamı niteliğindeki ‘Arketipler 2’ başlığıyla sevenlerinin beğenisine sunuluyor. Arketipleriniz hakkında farkındalık kazanmanıza katkı sağlayan bu çalışma kişisel gelişiminize destek olmayı hedefliyor.

Dünyayı tehdit eden Pandemi, Mart 2020 itibarı ile hepimizin hayatında değişimler yarattı. Yeni düzende, kendimizi ve gerçek ihtiyaçlarımızı bilmek, tutku ve coşkumuzu yakalayabilmek ve hayatımızı anlamlı kılmak adına önem arz ediyor. Bunun için kendimizi tanımak, beslendiğimiz kaynakları bulmak, aydınlık taraflarımızı fark etmek, gölgedeki karanlık yanlarımızla yüzleşmek bizi sağlamlaştırıp kendi gücümüzü bulmamıza yardımcı oluyor. İşte bu noktada arketipler bizim için rehber niteliği taşıyor.

Silvia Arsebük; bu yıl da kitap-ajanda dizisine arketip kavramı ile devam ediyor ve diyor ki:
“Sizi bir yolculuğa davet etmek istiyorum.  Günlerinizi doldururken kendi içinize bir yolculuğa … Arketip ve arketipsel güç kavramı ve on üç arketip hakkında kısa bilgilerle, alıştırmalarla hazırladığım bu çalışmanın, biricikliğinizi, yaratıcılığınızı, yeteneklerinizi yeniden keşfetmek, kendinizi özgürleştirmek yolculuğunda rehber olmasını dilerim. Bana eşlik eder misiniz? Sonsuz potansiyele sahip olduğunuzu hatırlamanız dileğiyle…”

Sayfa Sayısı: 246
Fiyatı: 49.90TL

Silvia Arsebük Hakkında

Doğu’nun en Batı’sında, Batı’nın en Doğu’sunda büyüleyici bir şehirde, İstanbul’da doğdum. Bu şehir, çok kültürlü, çok renkli kimliğiyle beni şekillendirdi, onun kadar hareketli ve sabırsız oldum hep. Kırkıma vardığımda, kurumsal şirketlerde geçen uzun ve can sıkıcı yöneticilik hayatımı terk ettim, yeniden hayal kurmaya başladım. Bir gün bir de baktım, ilk gençlik askım desinatörlük bana geri dönmüş! Çoktan unuttuğum o desenler, yıllar boyu gerçekleştirdiğim Uzakdoğu seyahatlerimde beni çevreleyen sımsıcak renkler ve geleneksel motiflerle buluşup içimde dans etmeye başladılar. Mandala meğer hep bendeymiş, içimi dışıma çıkardım! Mandalayla birlikte, eşzamanlı olarak uzun bir kişisel gelişim yolculuğum başladı. “Yaratıcı Yazarlık”, “Yazı ile Terapi”, “Dışavurumcu Sanatlar” ve “Yaratıcılık Programları”, “Jungian ve Gestalt Terapiler,” EFT (Emotional Freedom Techniques), “Kahramanın Yolculuğu”, arketipler ve diğerleri… Bu alanda öğrenciliğim hiç bitmeyecek, ama bir yandan da öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaktan sevinç duyuyorum. Mandala atölyelerim 2014 yılından bu yana devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda atölye programıma “Yasam Döngüsünde 12 Evre”, “Sanatla Farkındalık”, “Ergenle Yasama Kılavuzu” ve “Arketip” atölyelerini de ekledim. 2017-2018 için tasarladığım alıştırmalar içeren “Günlerin Getirdiği” başlıklı mandala-ajandam ilk kez okurlarla buluştu. 2018-2019 yılları için “Çiçek Çiçek Günlerin Getirdiği” isimli, her ayın basında çizme ve yazma ile ilgili alıştırmaların olduğu 16 aylık ajandam da yayımlandı. 2019-2020 yılları için “Arketipler 1” temalı ajandam da sizlerle buluştu. Her zamanki gibi, bilgi, alıştırma ve yazı ajandanın olmazsa olmazı. Yolculuğum sürüyor… Bana eşlik eder misiniz?

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı