KİTAP

İlişkilerin Şifre Kırıcısı: “Kişiliğin Kaderin mi?”

Psikolog Pınar Maro’nun insan ruhunun derinliklerine odaklanan ikinci kitabı “Kişiliğin Kaderin mi?” üçüncü baskısını yaptı.
“Bir kişilik tipini nasıl tanırsınız? Bu tip sizi kendine nasıl çeker? Bu tiple neler yaşarsınız?” ve hatta “Nasıl ayrılırsınız?” sorularının yanıtlarını arayanlara…

Kitapyeni yıla girerken kendisine ve çevresiyle olan ilişkilerine daha yakından bakıp, yeni bir boyut kazandırmak isteyenler için, farkındalık kapılarını, bir daha kapanmamak üzere, sonuna dek açıyor.

Okura farkındalık ve kabulün, daha az hayal kırıklığı ile yaşamanın şifrelerini sunan “Kişiliğin Kaderin mi?” ana-baba, karı-koca, ebeveyn-evlat, ast-üst, sevgili, arkadaş, yaşamdaki tüm rollerimiz ve tüm ilişkilerimizin şifresini kıracak bir başucu kitabı olma özelliği taşıyor. 11 kişilik yapısının ve bunların tanımlayıcı özelliklerinin yer aldığı kitap; ilişkilerimizdeki sıkıntılara, açmazlara, can acıtıcı sorulara yanıt sunuyor.

“Kişiliğin Kaderin mi?” tanıdığımız ya da tanıştığımız her insan için, ama en başta kendimizi daha iyi anlamak için tekrar tekrar başvurulacak bir el kitabı. Pınar Maro, kendimizden ve karşımızdakilerden ne bekleyip bekleyemeyeceğinizi bilirsek daha az hayal kırıklığı yaşamamızın, kabule doğru yola çıkabilmemizin ve daha mutlu olmamızın mümkün olabileceğini belirtiyor.

Pınar Maro’nun Alfa Yayınları’ndan çıkan ve kısa sürede büyük ilgi gören ikinci kitabı “Kişiliğin Kaderin mi?” üçüncü baskısını Kasım ayında yaptı.

Psikolog Pınar Maro Kimdir?

15 Eylül 1963’te Adana’da doğdu. Saint Benoit Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nden lisansüstü derecesini aldı. İş hayatına İntermed Tıp Merkezi’nde başladı. Daha sonra kendi işini kurdu. 2019’da Artemis Yayınları tarafından yayımlanan “Mutluyken Zaman Hızlı Akar” adlı ilk kitabı 5. baskısını yaptı. Yazarın ikinci kitabı “Kişiliğin Kaderin mi?” Eylül 2020’de okuyucu ile buluştu.

Bir erkek, bir kız çocuk ve bir de torun sahibi olan Maro, halihazırda yazmaya ve zaman zaman danışan görmeye devam ediyor. Bodrum ve İstanbul’da yaşıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı