KİTAP

Klaros Yayınları’ndan Üç Yeni Sinema Kitabı

Klaros Yayınları, Mesut Kara editörlüğünde “Sinema Kitapları” yayınlamaya başladı.
“Klaros Sinema Kitaplığı”nın ‘Ocak ayı kitapları’ olarak ilk üç kitabı raflarda ve internet kitap satış noktalarında yerini aldı.

Klaros Yayınları şiir, öykü roman, deneme, anı gibi edebiyat türlerinin yanı sıra, 2021’in Ocak ayından itibaren “Sinema Kitapları” yayınlamaya başladı. “Klaros Sinema Kitaplığı” dizisinin editörlüğünü sinema yazarı, yönetmen, Türkiye sinema tarihi üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen, Evrensel gazetesi yazarı Mesut Kara üstleniyor.

Yerli Dizi Yersiz Uzun – Korkut Akın Yazdı…

Üç Yeni Sinema Kitabı

Dizinin ‘Ocak ayı kitapları’ olarak ilk üç kitabı raflarda ve internet kitap satış noktalarında yerini aldı. Sinemacı yazar Korkut Akın imzalı ‘Yerli Dizi Yersiz Uzun-Türkiye’de Televizyon Dizileri’, Nesrin Tan Akbulut imzalı, ‘Arabesk Kültür Ve Sinema’ ile Mesut Kara ve N. Utku Uluer’in derlediği ‘Sinematik Yazılar” adlı kitaplar okuruyla buluşmayı bekliyor.

Her ay “Sinema Kitaplığı” serisinden üç sinema kitabı yayınlamayı planlayan Klaros Yayınları’nın genel yayın yönetmeni Lokman Kurucu, bir yılda edebiyatın farklı alanlarından, önemli yazarların 500 civarında kitabını yayınlayarak bir iz bıraktıklarını, ‘iyi kitaplar’ yayınlamayı sürdüreceklerini aktardı.

Klaros Sinema Kitaplığı editörü Mesut Kara da, “Başucu kitabı olabilecek kaynak kitaplar dâhil sinema üzerine yapılan çalışmaları yayınlayarak sinema yazınına, sinema öğrencisi ve akademisyenine, sinema üzerine çalışan, araştırmacılara küçücük bir katkımız olursa, alandaki küçücük bir boşluğu bile doldurabilirsek mutlu olacağız” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı