KİTAP

Öcalan’ın maskesini düşüren kitaba ihbar!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Ardahan Tanıtım günlerinde kitap tanıtımı için bulunan Yazar Veysel Boğatepe, ‘Apo’nun Kürt ve Din Maskesi’ kitabından dolayı şikayet edildi.

Ardahan Tanıtım Günleri‘nde kurulan kitap standında Yazar Veysel Boğatepe kitaplarını imzalamak için bulunduğu sırada Kartal emniyetinden iki polis memuru, ‘Apo’nun Kürt ve Din Maskesi’ kitabı hakkında ihbar olduğunu belirterek kitapla ilgili bilgi almak istediler. Kitaplar hakkında toplama kararı ya da dava açılıp açılmadığı konusunda bilgi almak isteyen memurlar, 1 adet kitabı şubeye götürüp incelemek amacıyla aldılar.

Olayla ilgili açıklama yapan Veysel Boğatepe, ‘Polisler ellerindeki elektronik cihazla kısa sürede kitap hakkında bilgi alması mümkün iken uzun süre sözde amiri ile irtibata geçip bilgi alamadı. Emniyetin ihbar olarak değerlendirdiği ‘Apo’nun Kürt ve Din Maskesi’ kitabı yayınlanalı 4 yıl oldu. ‘Yüzyıllık Yalan Kürdistan’ kitabı ise bir yılı geçti. Fakat emniyet bu kitaplar hakkında sözüm ona şikayet gelmesine rağmen toplatılma kararı var mı yok mu bilmiyor. Kültür bakanlığından alınan bandrol ve ISBN numaraları, kitabın yayınlanmasına devlet tarafından onay verildiğini gösterir. İlginçtir ki, TSK’nin arşivinde olan bu kitapları devletin diğer kolluk kuvveti olan polis, Öcalan’ın maskesini düşüren, yüz yıllardır iddia edilen Kürdistan projesinin yalan olduğunu tüm çıplaklığıyla aktaran bu kitaplar hakkında gelen her şikayeti veya ihbarı değerlendirebiliyor. Yayınlandığı günden beridir yayınevinin ve yazarının tehdit edilmesine rağmen herhangi bir işlem yapmayan, basında çıkan haberlerin ihbar olarak değerlendirilmemesi, geçmişte olduğu gibi bugün de yıldırma politikasının sürdürüldüğünü gösteriyor.’ şeklinde konuştu.

Bu kitaplara KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/urun-kategori/yazar/veysel-bogatepe/

Veysel Boğatepe’nin kitaplarını yayımlayan Togan Yayınevi daha önce bu kitaplar yüzünden tehdit edilmişti.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı