KİTAP

‘Sanatçı Atölyelerinde’ Sanatseverler İle Buluştu

Vanessa Medini Arslan’ın Sanatçı Atölyelerinde adını verdiği kitabı, 19 Ekim Çarşamba günü Soho House İstanbul’da sanatseverler ile buluştu.

Kitabın yaratıcısı Vanessa Medini Arslan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, yazarın çok sevdiği ve her zaman ilham aldığı ‘’art deco’’ konsepti hakimdi.

'Sanatçı Atölyelerinde' Sanatseverler İle Buluştu
Vanessa Medini Arslan, 2017 – 2019 tarihleri arasında Istanbul Art News’da sanatçı atölyeleriyle ilgili yazmış olduğu yazıları bir kitap altında toplamayı ve yazılı bir kaynağa ek olarak görsel bir kaynak oluşturmanın da faydalı olacağını düşünerek ‘Sanatçı Atölyelerinde’ kitabını ve yapimcı ortağı Bulut Reyhanoğlu ile birlikte Türkiye’nin ilk çağdaş sanat belgeseli olma özelliği taşıyan ‘’Crossroads’’ belgeselini ortaya çıkarttı.

Okura sanatçıların sadece sanat pratikleri hakkında değil, aynı zamanda kişisel hayatları, ilhamları, rutinleri hakkında da bilgi vermeyi ve okuyucuyu onların dilinden bir yolculuğa çıkarmayı amaçlayan, seneler süren yoğun bir araştırma, gözlemleme ve çalışma süreci ardından ortaya çıkan ‘Sanatçı Atölyelerinde’, Vanessa Medini Arslan’ın ilk kitabı.

'Sanatçı Atölyelerinde' Sanatseverler İle Buluştu
19 Ekim’deki sanat buluşmasında, hem sanat hem de iş dünyasından birçok isim davete katılım gösterdi.

'Sanatçı Atölyelerinde' Sanatseverler İle Buluştu 'Sanatçı Atölyelerinde' Sanatseverler İle Buluştu 'Sanatçı Atölyelerinde' Sanatseverler İle Buluştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu