KİTAP

Sanayi Barışına Adanmış Bir Hayat Hikayesi: ‘Koç’ta Üç Nesil’

Koç’ta üç kuşakla da çalışma fırsatını bulan ender yöneticilerden biri olan Tuğrul Kudatgobilik, Koç’ta Üç Nesil iş hayatına damga vuran liderlerin tecrübelerinin aktarımı ve sosyal barışın tesisinde iş dünyasında yaşananlar adına gelecek kuşaklara ışık tutuyor.

Tüm meslek hayatını Koç’ta geçirmiş Tuğrul Kudatgobilik, bugünlere kadar uzanan profesyonel iş hayatında yaşadıklarını, Koç Topluluğu’ndaki değişim ve dönüşümler ülkedeki ve dünyadaki değişimle birlikte kaleme almış. Dolayısıyla kitap, dünyadaki hızlı değişime ayak uydurabilmenin çarpıcı derslerini de içeriyor. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu başkanlıklarını da yürüten Kudatgobilik’in anılarında, Türkiye’nin en gerilimli yıllarında işveren temsilcisi olarak oturduğu toplu iş sözleşmesi masalarında yaşananların, tehditler, siyasi suikastlar, darbelerin de izi sürülüyor.

Vehbi Koç, Rahmi Koç, Semahat Arsel, Sevgi Gönül, Suna Kıraç, Mustafa, Ömer ve Ali Koç…

Koç Topluluğu’na damgasını vurmuş bu isimlerin hepsiyle çalışan; yeri geldiğinde onların eli ayağı, yeri geldiğinde gözü kulağı, yeri geldiğinde aklı mantığı olan Tuğrul Kudatgobilik’in emekliliği geldiğinde, Rahmi Koç “Tuğrul kardeşim, seni emekli etmiyoruz, Koç Şirketleri adına Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası Yönetim Kurulu’na aday gösteriyoruz ve Erdoğan Karakoyunlu’dan sonra da seni MESS Başkanı olarak görmek istiyoruz” der.

1960’lı yıllarda Vehbi Koç’un yanında iş hayatına başlayan Tuğrul Kudatgobilik‘in ‘Koç’ta Üç Nesil’ isimli kitabı 8 bölümden oluşuyor.

Bu kitapdevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/yayinevi/yapi-kredi-yayinlari/kocta-uc-nesil-tugrul-kudatgobilik/

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı