KİTAP

Batman’da 2 bin öğrenci ‘OKU’du!

BATMAN Valiliği’nce düzenlenen ‘Batman Okuyor’ projesi kapsamında, Kozluk ilçesinde bulunan futbol sahasında bir araya gelen 2 bin öğrenci, ellerinde kitaplarla önce ‘Oku’ yazısını oluşturdu sonra kitap okudu.

Kozluk ilçe stadyumunda bir araya gelen yaklaşık 2 bin öğrenci, futbol sahasında oluşturulan ‘Oku’ yazısının ardından 20 dakika kitap okudu. Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, yaptığı konuşmada valiliğin başlattığı kampanyaya destek olmak için etkinlik düzenlediklerini söyledi. Kozluk kaymakamlığı ve ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından ilçe gençlik hizmetleri ve spor müdürlüğüne ait futbol sahasında ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinliğe 2 bin öğrenci ve 150 öğretmen katıldı.

Kozluk Kaymakamı Osman Bilici,  “Kitaba vurgu yapmak amacıyla, Batman Valiliği’nin başlattığı ‘Batman Okuyor’ kampanyasına destek vermek için bir kitap okuma etkinliği yaptık. Yaptığımız etkinlikte halı sahanın zeminine Kuran’ın ilk emri olan ‘Oku’ kelimesini öğrencilerden oluşan bir figürle sembolize ettik. İlçe protokolu olarak öğrencilere katılım sağladık. Hep beraber 20 dakikalık okuma etkinliğini gerçekleştirdik. Toplumun gelişmesi, sağlıklı bireylerin oluşması temelinde okumanın önemli olduğunu vurguluyoruz” diye konuştu.

Kozluk Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak ise, kampanya kapsamında ilçede bir yıldır kitap okuma etkinlikleri düzenlediklerini belirterek, “Bunu halka anlatmak için böyle bir organizasyona ihtiyaç vardı. Kitap okumanın önemi ile ilgili amacımız farkındalık oluşturduk. Bunu herkesle paylaşmak için böyle bir etkinlik düşündük. 2 bin öğrencimizle ‘Oku’ figürünü oluşturduk. Okumanın ve kitabın önemini burada vurgu yapmak için futbol sahasında öğrenciler kitap okudu.”

Başa dön tuşu