KİTAP

Bir Aile Şirketi Hikâyesi: “Cevaplar Şirketin İçinde”

Feyyaz Ünal, kişisel deneyimlerinden yola çıkarak içten bir dille kaleme aldığı “Cevaplar Şirketin İçinde” adlı kitabında, aile şirketlerinin iş kültürünü iyileştirmede kullanılabilecek pratik çözüm önerileri sunuyor. Kitap, özellikle aile şirketi üyeleri, üst ve orta düzey yöneticiler, genç profesyoneller ve iş hayatına atılmaya hazırlanan üniversite öğrencileri için bir rehber niteliği taşıyor.

Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal’ın aile şirketlerinin yapısını incelemek amacıyla kaleme aldığı “Cevaplar Şirketin İçinde” adlı kitabında okuyucular, bir aile bireyinin kendi şirketini ve şirket kültürünü iyileştirme çabalarını bulacaklar. Yazar, hâlâ çalışmakta olduğu grup şirketlerine adım attığı ilk günden bu yana yaptığı hataları, karşılaştığı problemleri, sorunlara nasıl çözümler ürettiğini ve bu süreçte yaşadıklarını samimiyetle aktarıyor.

Yeni bir ürün ya da yeni ürünlerle patlama yaratmak yerine, iyi bir şirketi kalıcı, mükemmel hale getirme davasına ortak olmak beni heyecanlandırıyor. Tarih mükemmelliği dramatik devrimlerin değil, evrimlerin daha kalıcı kıldığını kanıtlamıştır. Bugün söz konusu olan şey, yeni yönetici veya yönetici adaylarının şirketi dramatik bir değişime sokması değil” diyen Ünal, kitabın ilerleyen sayfalarında mükemmel şirkete giden yolda atılması gereken adımları okuyucularla paylaşıyor.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra bir buçuk yıl başka bir şirkette danışman olarak çalışan Feyyaz Ünal, askerlik sürecinin ardından, aile şirketlerinden birinde göreve başlar ve şu anda yürüttüğü icra kurulu üyeliği görevine erişebilmek için gecesini gündüzüne katarak çalışır. Zaman içerisinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Konseyi, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclisi ile Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB), Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF), Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD) ve Türkiye Yelken Federasyonu yönetim kurullarında görev alma fırsatı bulur. İşte bu deneyimlerini, en çok da başarısızlıklarından çıkardığı dersleri anlatan yazar; kitabında kurumsallaşma, zaman yönetimi, insan kaynağını doğru kullanma, kurumsal iletişim gibi aile şirketlerinde çözüme kavuşturulması zaman ve emek isteyen önemli konulara ışık tutuyor.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/ekonomi/cevaplar-sirketin-icinde-bir-aile-sirketi-hikayesi-feyyaz-unal/

İş hayatına dair akıcı ve samimi bir deneyim paylaşımı

Elma Yayınevi’nden çıkan “Cevaplar Şirketin İçinde”, yetişkinler kadar kariyer yaşamına yeni atılan gençler için de bir rehber kitap niteliğinde. Aile şirketlerine örnek olması hedeflenerek kaleme alınan bu kitap, kurum içi kültürün değişimi, yeniden yapılandırılması ya da kurumsal yönetim gibi birçok konuyu odağına alarak aile şirketi üyeleri, üst ve orta düzey yöneticiler, genç profesyoneller ve iş hayatına atılmaya hazırlanan üniversite öğrencileri için uygulanabilir, pratik çözüm önerileri sunuyor. Çoğu iş kitabında karşımıza çıkan, bir işin nasıl yapılacağının dikte edildiği bir anlatım tarzı yerine, kendi deneyimlerini akıcı ve samimi bir dille okuyucuya aktaran yazar, şirketin gelişiminde insan ilişkilerinin oynadığı rolün de altını çiziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu