KİTAP

Bir Kadın Seyyahın Yeryüzü Notları: “İçimdeki Yolcu”

“İçimdeki Yolcu”, İclal Aydın Kitap Kulübü’nün üyesi olarak, Artemis Yayınları’ndan çıktı.

İçimdeki yolcu diyor ki:
“Neye bakıyorsun? Neyi görüyorsun? Aslında olan ne?”
Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını söylüyorum.
“Devam et” diyor.
Fısıldıyorum ben de ona:
“Her şeyi nasılsa öyle göster bana…

Şebnem Akarsu’nun ilk kitabı “İçimdeki Yolcu”, ertelenmiş zamanın ortasında olduğumuz bugünlerde, ne kadar süreceğini kestiremediğimiz bekleme sonrasında çıkacağımız yollara ve o yollarda anlam arayışını sürdürmeye beslenen bir umut.

Şebnem Akarsu, kurumsal iş yaşamından ayrıldıktan sonra, “Hayat bir yolculuktur” mottosuyla tasarladığı seyahatleri “İçimdeki Yolcu” adlı kitabında bir araya getirdi. “İçimdeki Yolcu”, Akarsu’nun zamanla demlenen iç dökümleri ve kayıtlarından oluşan bir anlatı niteliğinde. Şebnem Akarsu kitabında; gezdiği, gördüğü yerlerdeki yaşadıklarını, bu yerlerin ona hissettirdiklerini ve düşündürdüklerini anlama, sorgulama ve analiz ile okura sunuyor.

“Her şeyin bir sonu varsa, o sona doğru alınacak bir yol var demektir. Yolun sonuna ulaşmak için değil, yolun kendisini yaşamak ve ömrüm boyunca yolda olmak için hep yeniden başlıyorum ben…” cümleleriyle okurun içindeki yolcuya sesleniyor ve “tekrar yollara çıkana dek bekle ve kendini dinle…” dedirtiyor.

Unutmamak ve unutulmamak için tutulan notlar, farklı kültürleri ve değerleri gözler önüne sererken bir yandan da içinize dönmeyi, güzel anlar ve anıları canlandırmayı vaat ediyor.

“İçimdeki Yolcu” dünyayı gezme, görme ve anlama isteğiyle baş başa bırakan ve merak uyandıran duygularla, kişisel çemberlerimiz dışındaki dünyaya farklı ve alternatif bir bakış açısı sunuyor.

Şimdi “içimizdeki yolcu”ya dönme, onu dinleme zamanı.
Tekrar yola çıkana dek…

Şebnem Akarsu Hakkında

1973 yılında İstanbul’da doğdu. Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. “Ne yaparsam yaparım ama asla bankacı olmam!” dedikten üç ay sonra özel bir bankada işe başladı. 15 sene finans sektöründe görev aldı, yurt içi ve yurt dışında çeşitli başarı ödülleri kazandı. Uluslararası bir bankada üst düzey yöneticiyken istifa etti. İki kadın girişimci olarak butik ve konsept turlar düzenleyen bir seyahat şirketinin kurucu ortağı oldu. Yollarda olmak ve yol almak hikâyesi de bu şekilde başladı. 10 senedir dünyanın çeşitli yerlerine ve Anadolu’da hemen hemen her şehre yolculuk yaptı. Birçok yol arkadaşı da bu yollara eşlik etti. Bir kadın seyyah olarak yolların ve içindeki yolcunun kulağına ve kalbine seslendiklerini yazıya dökmeye başladı. “Hayatımın anlamı” dediği bir kızı ve “hayatımın mucizesi” dediği bir oğlu bulunan Şebnem Akarsu, “hayat yoldaşım” dediği adamla birliktedir. Hep birlikte hayat yolunda yürümeye devam etmektedirler.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı