KİTAP

Doç. Dr. Cüneyt Konuralp, Bu Kez Çocuklar İçin Yazdı

Hayykitap tarafından alanlarında uzman ve Türkiye’nin en çok okunan değerli yazarlarıyla başlatılan ‘Çokçocuk-Yeryüzü İyilik Hareketi’ne, ilk kez çocuklar için kaleme aldığı “Okumanın da Ötesine Geçen Sıra Dışı Bir Çocuk” kitabıyla katılan Doç. Dr. Cüneyt Konuralp; çocuklara kitap okumanın önemini, ağabeyiyle birlikte deneyimlediği kendi çocukluk anılarını kılavuz değerinde bilgilerle harmanlayarak, hem eğlenceli hem de duygusal bir dille anlatıyor.

“Bağışıklığın Arka Bahçesi” kitabının yazarı Doç. Dr. Cüneyt Konuralp, çocuklar için kaleme aldığı yeni kitabında; bugünkü teknolojinin olmadığı geçmiş yıllarda bilgiye ulaşmanın zorluklarına rağmen, hatta bazen imkânsız sayılan durumlarda bile, vazgeçmeden bilginin ve kitapların peşinden gitmenin önemini, ağabeyinden kitaplar konusunda ilham aldığı davranış ve alışkanlıkların kendisini hayatta başarıya nasıl ulaştırdığını anlatıyor. Çocuklar için eğlenceli, aynı zamanda düşündürücü bir dille hazırlanan kitap; zorluklar karşısında pes etmeme, sabır, inanç ve emeğe saygı gibi değerleri de çocuklara sade bir dille aktarıyor.

Türkiye’nin en çok okunan yazarlarının çocuklar için yazdığı hikâye kitaplarından oluşan “Çokçocuk-Yeryüzü İyilik Hareketi”nin bir parçası olan bu kitap; çocuklara kitap sevgisini aşılama ve gelecek nesillere kitap okuma alışkanlığının aktarılabilmesi için kitapların değerlerinin korunması yönünde ilham kaynağı olacak nitelikte bilgiler paylaşıyor.

“Çocuklar için Yeryüzü İyilik Hareketi” projesine dahil olan diğer yazarlar ve kitapları:

Kelimelerin Hayalcisi-Araştırmacı Yazar Hayati Sır

Ümitli Bir Gelecek-Dr. Ümit Aktaş

Sanoc-Klinik Psikolog, Yazar Mehmet Teber

Kerem ve Neşeli Tohumları-Aile Danışmanı, YazarFunda Uçuk Er

Kahramanlar Ne Yer? –Gıda Mühendisi, Yazar A. Erkan Akay

Hayykitap, çocukların yeryüzünün güzelliklerinden kopmadan sağlıklı büyümeleri ve her şeyden önce özgürce hayal kurabilmeleri için başlattığı bu projede, herkesi “İyilik Hareketi”ne dahil olmaya davet ediyor.

Doç.Dr. Cüneyt Konuralp Kimdir?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Cüneyt Konuralp, 1996’da Siyami Ersek Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasını tamamlayarak, 2000 yılına kadar ABD Texas Heart Institute’te Kalp ve Damar Cerrahisi, Kalp Transplantasyonu ve Mekanik Dolaşım Desteği bölümlerinde Klinik Fellow olarak çalışmıştır.19’u uluslararası olmak üzere 24 medikal dernekte üyelik; 12 bilimsel dergide hakem, danışma kurulu üyeliği ve yayın sekreterliği yapan Konuralp, ayrıca dört kitap bölümü ve 27’si uluslararası olmak üzere 54 bilimsel makale ile literatüre katkıda bulunmuştur. Konuralp, Aort kapak hastalıkları konusunda yeni bir cerrahi yöntemle ilgili in vitro kollektif bir çalışmaile Türk Kalp Vakfı tarafından düzenlenen 2001 Edip Kürklü Tıp Ödülü’nde birinciliğe ve European Association for Cardio-thoracic Surgery tarafından düzenlenen 2001 C. Walton Lillehei Genç Araştırmacı Ödülü’nde ikinciliğe layık görülmüştür. The World Society of Cardio-Thoracic Surgeons’ın 2002 yılı kongresinde hipertofik kalplerin oksijen ihtiyacıyla ilgili bir çalışmasıyla En İyi Sözlü Sunum ödülünü kazanan Konuralp’in, 2003 yılında geliştirdiği, başta koroner anjiyografi olmak üzere her türlü görüntüleme tetkikinin raporlanmasında kullanılabilen Segmental Kodlama Sistemi, Avrupa Patent Organizasyonu tarafından Patent ile koruma altına alınmıştır.

Konuralp; Biyokimya, Embriyoloji, Nöroloji, Psikoloji, Parapsikoloji, Hipnoz, Astroloji, Matematik, Kuantum Fiziği, Kutsal (Sacred) Geometri, Cymatics, Sembolizm, Numeroloji, NLP, Homeopati, Kinesiyoloji, Frekans (Titreşim) ve Enerji Tıbbı, Alman Yeni Tıbbı/Total Biyoloji/Recall Healing/Bio reprogramming gibi konularda detaylı çalışma ve araştırmalar yapmıştır. Halen İstanbul’daki özel muayenehanesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Bağışıklığın Arka Bahçesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu