KİTAP

Duygularınıza rehber olacak dergi: ‘PATHOS’

1984 Yayınevi, üç ayda bir mevsimsel olarak yayımlanacak olan Pathos Dergisi ile okurlarına abonelik çağrısında bulundu.

Günümüzde pek de dikkate alınmayan, hakir görülen “duygu”yu kendisine rehber edinecek edebiyat, sanat ve felsefe yayını olan Pathos Dergisi‘nde usta isimlerin yanı sıra yetenekli genç isimlere de yer verilecek. Pathos, konvansiyonel bir yayın değil, aksine yenilikçi, öncü, gündemi takip etmekle yetinmeyip ona müdahale etmeyi arzulayan ve yeni fikirler ileri sürmeye çalışacak bir ortak kitap dizisi olacak.

Duyguyu öne çıkarmasının nedeni olarak bunun en insani yanımız olduğunu ve günümüzde bin parçaya bölünmüş olan öznenin yeniden var olmasına yönelik arzusunu dışa vurmak olduğunu belirten 1984 Yayınevi, Pathos’un sadece bir şiir veya edebiyat yayını olmayacağının altını çizdi. Yayınevi, bunun nedeni olarak yeniden bütünlüklü bir insan ve dünya algısı yaratmak adına sanatlararası ilişkinin yeniden inşa edilmesi amacı gütmelerini gösterdi. Dergi, sanatı, felsefeyi ve edebiyatı hayata üstten bakan disiplinler olarak değil hayatın içinden fışkıran çığlıklar olarak görecek.

Pathos evrensel ölçekte düşünür ve sadece çevirilerle sınırlı kalmayıp buraya eleştirel bakan özgün yazılar yayımlamayı hedefliyor. Sanatı insana yürüyen ve onunla konuşmaya girişen bir unsur olarak gören yayın anlayışı ile bunaltıya uzak durmaya, mümkün olduğunca ümitli olmaya çalışacak.

İlk sayı 15 Aralık’ta!

Abonelik için:
pathos@1984yayinevi.com
1984 Yayınevi 0216 695 11 10 – 0507 434 34 34

Başa dön tuşu