KİTAP

‘Heyt be! Fanzin’in Teması ‘Sahte Popülarite’

 2010 yılından beri Deniz Beşer ve Sedef Karakaş tarafından hazırlanan Heyt be! Fanzin, görsel sanatlar, müzik ve mizaha yer veren bir fanzin olarak belli bir periyoda bağlı kalmaksızın yayınlandı. Aynı zamanda Heyt be!, bilgisayar kullanılmaksızın tüm mizanpajını kolaj mantığı, dada ve punk estetiği ile çözümleyen, bu bağlamda dijitale karşı analogu savunan bağımsız bir sanat yayını.
5 senedir fotokopi baskı ile yayınlanan Heyt be!’nin son sayısı ilk kez matbaada 1000 adet basılarak yayınlanıyor ve 8.sayıdan itibaren fanzin, arayı soğutmamak adına 6 ayda bir kitapçılarda yerini alıyor olacak.
03.Heyt be! Fanzin no-8

8.sayının teması olarak ”Sahte Popülarite” kavramını ele alan Heyt be!’de yeraltı camiasında bağımsız ve eleştirel sanat hareketinin en önemli isimlerinden biri olan 2/5 BZ ile gerçekleştirilen röportaj, ”Bunlar dinlenir çünkü”de Haylayf Ş. Üçgeni, Koma Redakte , Magenta Unicorn ve daha fazlası, ”Sanat ortamları” çizgiromanı, Bir Güncel Sanat Haccı olarak Venedik Bienali, İşgal evi nedir? Ne değildir, Açık Stüdyo Günleri, Yula ile altılı köşe bulunuyor.
Ayrıca Nurefşan Tolu, Ahmet Ghandi Tanpınar, Uğur Aydın, Barış Mengütay, Zeynep Yalçınkaya, Emre Altundağ ve Orçun Tan’dan yazılar, Hilal Can, Sedef Karakaş ve Deniz Beşer’den ”sahte popülarite” illüstrasyonlarıyla bezeli toplam 40 sayfalık bir fanzin.

Heyt Be! Fanzin’e buradan ulaşabilirsiniz:
http://kitapdevrimi.com/dergi/heyt-be-fanzin

Kitap Devrimi Reklam 1

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı