KİTAP

İş İnsanı Orçun Oğlakcıoğlu’nun, Üçüncü Kitabı “Hancının Seyir Defteri” Çıktı

İş insanı Orçun Oğlakcıoğlu’nun, “Hayallerimizin peşinde düştük yollara, dedik yolculuğumuz hep aşkla… Soluk alma vakti geldiğinde bir handa, boyası dökülmüş duvar kazılarında bulduk “Hancının seyir defterini” koyduk kalp ucumuza…” diyerek başladığı üçüncü kitabı “Hancının Seyir DefteriMartı Yayınları etiketiyle kitapçılardaki yerini aldı.

Orçun Oğlakcıoğlu’nun üçüncü kitabı “Hancının Seyir Defteri” ile hancının gönül evine misafir olup, hem soluklanıp hem de aynı handan gelip geçenlerin izlerine eşlik ediyoruz. Duvarlara kazılı şiirlere, sözlere, yalnızlıklara, aşklara, kısaca tüm yaşanmışlıklara şahitlik ediyoruz. 

Orçun Oğlakcıoğluİlk kitabı Hayal Et’de aşkın renkleri arasında gezinen Oğlakcıoğlu, ikinci kitabı Yolculuk’ta hayal ederek çıktığımız ve kendimizden başlayıp bize ulaşmaya çalıştığımız yolu okuyucuları ile beraber yürümüştü. Üçüncü kitabı Hancının Seyir Defteri’nde ise hayatın hızlı akışı içinde durup soluklanma ihtiyacımızı, bu ihtiyacı farkındalıkla birleştirip özümüze kavuşma özlemini yine aşkla harmanlanmış bir şekilde okuyucularıyla paylaşıyor.

Üçüncü kitabının içeriği hakkında, sevginin iyileştirici sihrinin farkındalığını dört bir yana yaymak istediğini dile getirerek başlayan Orçun Oğlakcıoğlu, “Hayal ederek çıktık yola. Büyük keşiflerimiz için kaybolduğumuz anlar oldu. İyiyi ararken kötüyü ötekileştirdiğimiz oldu. Yolculuğumuz ‘bize’ varmak içindi. Bazen kendimizi unuttuğumuz oldu. Durmadan, dinlenmeden, dinlemeden yol aldığımız oldu. Şimdi bir handa soluklanma zamanı. Olduğu yerden hiç ayrılmayan ve herkese kapısı açık olan hancının içsel yolculuğundan kesitlerle, bize ayna olan insanlarla tanışma zamanı. Şimdi aslımızla barışma zamanı…” dedi. 

Oğlakcıoğlu, ilk iki kitabında olduğu gibi üçüncü kitabında da tüm gelirin, eğitim başta olmak üzere, yaşamda fırsat eşitliği yakalayamayan çocukların ihtiyaçları için kullanılmasının takipçisi olacağını aktardı. 

Hancının Seyir Defteri kitabına tüm kitap evleri, internet üzerinden satış yapan kitap siteleri ve Martı Yayınları’ndan ulaşılabiliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı