KİTAP

J.K Rowling’den Yeni Hikâye: “Ickabog”

Dünyaca ünlü İngiliz yazar J.K Rowling’in kendi çocukları için yazdığı bir masal olan “Ickabog”, 1 Eylül 2020’den itibaren Yapı Kredi Yayınları’nın internet adresinden dizi şeklinde ve ücretsiz olarak yayımlanacak.
Yazarın 
kendi çocuklarına uykudan önce anlatmak için bundan on yıl kadar önce yazdığı “Ickabog”un basılı ve e-kitap versiyonları da Aralık ayında yine Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak.
Yapı Kredi Yayınları, hikâyenin internet sitesi üzerinden yayımlandığı süre içinde bir de resim yarışması düzenleyecek. Çocuklara özel bu yarışmada kazanan resimler kitabın Türkiye baskısında yer alacak.

J.K. Rowling‘in Türkiye’deki yayıncısı Yapı Kredi Yayınları‘nın internet adresinden 1 Eylül 2020 ve 16 Ekim 2020 tarihleri arasında dizi şeklinde yayımlanacak olan “Ickabog“a 23 Ekim 2020 tarihine kadar http://www.ykykultur.com.tr/ickaboghikaye adresinden ulaşılabilecek. Dizi şeklinde ve ücretsiz olarak yayımlanacak olan “Ickabog“, J.K. Rowling’in bundan on yıl kadar önce, kendi çocuklarına uykudan önce anlatmak için kaleme aldığı özgün bir masal.

İlk üç bölümü resmî internet sitesinden (www.ickabog.com) ve İngilizce olarak yayımlanan hikâye, ilk kez 26 Mayıs 2020’de okurlarıyla buluştu. Daha sonra ise siteye 10 Temmuz 2020’ye kadar hafta içi her gün yeni bölümler eklendi.

Photography Debra Hurford Brown © J.K. Rowling 2018

Hayali bir ülkede geçen ve J.K. Rowling’in diğer çalışmalarıyla hiçbir bağı olmayan “Ickabog, yazarın metinlerinde sık sık işlenen temaları da içeren tek bir hikâyeden oluşuyor.

Çocuklarının çok sevdiği bu hikayeyi Covid-19 salgını döneminde yaşanan sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında paylaşmaya karar veren Rowling, bunu çocukları, anne – babaları ve çocuklarla ilgilenenleri eğlendirmesi için yapmış.

J.K. Rowling, basılı ve e-kitap versiyonları da Aralık ayında yayımlanacak olan “Ickabog”un satışından elde edilecek olan teliflerin tamamını İngiltere ve dünyada pandemiden zarar gören kişilere yardım eden projelere bağışlayacak.

Resim Yarışması

J.K. Rowling’in Türkiye’deki yayıncısı Yapı Kredi Yayınları, hikâyenin internet sitesi üzerinden yayımlandığı süre içinde bir de resim yarışması düzenleyecek. Çocuklara özel bu yarışmada kazanan resimler,kitabın Aralık ayında çıkması planlanan Türkiye baskısında yer alacak. Yapı Kredi Yayınları tarafından düzenlenen resim yarışmasının başvuruları, çocukların ebeveynleri ya da yasal temsilcileri tarafından yalnızca http://www.ykykultur.com.tr/ickabogyarisma adresinden yapılacak. J.K. Rowling resim yarışması boyunca kazanan resimlerin seçim sürecinde yer almayacaktır.

Dizi şeklinde yayımlanacak bu yeni hikâye ve resim yarışmasıyla ilgili daha fazla bilgiye 1 Eylül 2020 saat 15:00 itibariyle http://www.ykykultur.com.tr/ickaboghikaye adresinden ulaşabilirsiniz. Yarışmanın bitiş tarihi 23 Ekim 2020 saat 18:00’dır.

**Ebeveynler #TheIckabog ve #IckabogTürkiye hashtag’lerini kullanarak çocuklarının resim ve çizimlerini sosyal medya kanallarında paylaşabilirler.

**Ickabog bir Harry Potter hikâyesi değildir. Olaylar Büyücüler Dünyası’nda geçmemektedir. Masal türünde, devamı olmayan özgün bir metindir ama J.K. Rowling’in metinlerinde sık işlediği temaları da içermektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı