KİTAP

Kitapların Olmadığı Bir Distopya: “Son Koleksiyoncu”

Kitapların yok edildiği, mekanik zekanın yönettiği bir dünyada son koleksiyoncunun özenle sakladığı üç kitap üç çocuğun eline geçer. Hiç karşılaşmadıkları bu eserlerle karşılaşan çocuklar tüm dünyaya kitapların varlığını göstermeye kararlıdır. Bu hedef onları esrarlı bir maceraya sürükler.

Ciltli kapağıyla macerasever tüm çocukların okuması gereken “Son Koleksiyoncu” Almıla Aydın’ın kaleminden Altın Kitaplar logosuyla çıktı.

Kitapların bir tür gücü vardır; bir kez eline alan onlardan asla vazgeçemez.

Dünya büyük değişime uğramış, yapay zekânın hâkim olduğu yeni bir düzen kurulmuştu. Yaşamak, hayatta kalma mücadelesinden öteye geçmiyordu. Bilgilenmek kavramı artık yoktu. Kitaplar ise uzun zaman önce unutulmuştu.

Kendilerine Kitap Koleksiyoncusu diyen bir grup, kitapların yeryüzünden silinmemesi için uğraşmışsa da zamanla onlar da yok olup gitmişti. Geriye bir tek Son Koleksiyoncu kalmıştı. Muhbirlerden uzakta, yaşadığı adada kitapları saklayıp korumakla yükümlüydü. Ta ki kitapların tehlikede olduğunu anlayıncaya kadar… Artık saklamaktan daha fazlasını yapmak zorundaydı. Önceden kararlaştırılan bir planı uygulayarak adadan ana karaya üç kitap gönderdi. O üç kitap, üç ayrı çocuğun eline geçti. Çocuklar, daha önce hiç karşılaşmadıkları bu “nesneleri” gizlice okumaya başladıklarında, aslında ne tür büyük sırları açığa çıkaracaklarından habersizdiler.

Üstelik böylece sadece kendi geleceklerini değil, dünyanın geleceğini değiştireceklerinden de…

Ve kitaplar için tehlikeye atılırken, bir an bile tereddüt etmediler.

Almıla Aydın Kimdir?

1970 yılında İstanbul’da doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünden mezun oldu. 1992 ve 1996 yıllarında kısa bir süreliğine Amerika’da bulundu. Aynı yıllar içinde California Üniversitesi’nde İngilizce öğrenimi gördü. 1997 yılından bu yana eşi ve kızıyla birlikte İtalya’da yaşamını sürdürmektedir.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/aile-kadin-ve-cocuk/son-koleksiyoncu-almila-aydin/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu