KİTAP

Komiser Montalbano Serisi: ‘Suyun Şekli’

Mutlaka okumanız gereken 50 polisiye yazarından biri, İtalyan polisiyesinin ustası Andrea Camilleri’nin “Suyun Şekli” kitabı Mylos Kitap’tan yayımlandı.

Andrea Camilleri ile bütünleşmiş, tüm dünyada tanınan bir komiser, Salvo Montalbano. Komiser Montalbano serisinin ilk kitabı Suyun Şekli’nde Camilleri, İtalya ve Sicilya’nın gerçekliğine ayna tutuyor. Roman, İtalyan toplumunun ataletine, kurumların yozlaşmasına ve yerleşik düzenin devam etmesine karşı gözü kapalı takınılan toplumsal tavrın bir eleştirisi. Montalbano’nun derdi, ne bireysel bir adalet anlayışı ne de keskin bir sonuca ulaşmak. Her ne kadar kimi zaman toplum tarafından, kimi zaman üstleri, hatta mağdurlar tarafından istenmese dahi Montalbano gerçeğin peşinde koşuyor.

Agatha Christie Hayranlarına Müjde

Andrea Camilleri ile tanışmak isteyenler için…

İtalya’nın karmaşık politika-kilise-mafya üçgeninde şekillenen yapısını öğrenmek ve daha da önemlisi, İtalyan polisiyesinin efsane yazarlarından Andrea Camilleri ile tanışmak isteyenler için…

Andrea Camilleri Kitap

Çevirmen : Semih Topçu
Editör : Bülent Ayyıldız
Kapak Tasarım : Serra Sönmez
Genel Yayın Yönetmeni : Özlem Özdemir
Katkıda Bulunan (İçerik) : Eren Taymaz
Basım Dili: Türkçe
Orijinal Dil: İtalyanca
Sayfa Sayısı: 180
Basım Tarihi: Şubat 2021
Fiyat: 26 TL

221B, 5. Yaşını ‘Polisiye Festivali’ İle Kutluyor

Andrea Camilleri Kimdir?

Polisiye Yazarı Andrea Camilleri

Uzun süre senaryo yazarı olarak tanınmıştır. İlk eserini bastırmak için başvurduğu 14 yayınevinden geri çevrildikten sonra, Sicilya’da tanınan bir yazar olan Sciascia’nın desteğiyle burada ilk tarihsel romanını yayınlamıştır.

“Commissario Salvo Montalbano” karakterini 1994 yılında yazmış olduğu romanıyla tanıtan yazar, artık bu karakterle anılmaya başlamıştır. Camilleri, karakterin ismini İspanyol yazar Vázquez Montalbán’a olan hayranlığından dolayı seçmiştir. Yirmi yıldan beri Roma’daki Silvio d’Amico Drama Sanatı Akademisi’nde ders veren Camilleri 17 Temmuz 2019’da 93 yaşlarında ölmüştür.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı