KİTAP

Koray Erdivanlı’dan Öykü Kitabı: ‘Yeşil Güller’

İndigo Dergisi yazarı Koray Erdivanlı’nın ilk öykü kitabı ‘Yeşil Güller’ adıyla Dionysos Yayın Grubu tarafından yayımnladı.

Pandemi sırasında evde geçen zamanını öykü üreterek değerlendiren yazar, 2021 yılının Ağustos ayında Hacıbektaş Belediyesi tarafından düzenlenen 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Töreni ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yapılan kısa öykü yarışmasında ‘Üç Öğüt’ adlı öyküsüyle birincilik ödülü kazanmıştı.

Aldığı ödül sonrasında yazmayı sürdüren Koray Erdivanlı, yazdıkları arasından en beğendiği on iki öyküyü ‘Yeşil Güller’ kitabında topladı. Çok kısa, kısa ve uzun olmak üzere farklı türlerde öykülerden oluşan kitap, özgün ve akıcı anlatımıyla öykü sevenlerin dikkatini çekiyor.

Özel sektörde insan kaynakları alanında yöneticilik yapan Koray Erdivanlı genelde spor, müzik, sinema ve tiyatro gibi konularda yazdıklarıyla tanınıyor.

Koray Erdivanlı, ilk kitabı Yeşil Güller‘i tutkulardan esinlenerek gerçekleşen bir duygu yolculuğuna benzeterek doğumundan bugüne dek yaşadıklarını ve tanık olduklarını yazıya dökerek okurları ile paylaştığını belirtiği gibi insanların yaşama ilişkin birikimlerini zenginleştirmek ve duyguların insan hayatında çok şey değiştirebileceği gerçeğinin altını çizmek amacıyla yazdığını da ekliyor.

Kitabı satın almak isteyenler aşağıdaki bağlantıdan sipariş verebilirler:
https://dionysosyayingroup.com/magaza/hikaye/yesil-guller/

Koray Erdivanlı Kimdir?

1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1993 yılında Özel Işık Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1998 yılında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi (Fransızca) bölümünden lisans derecesi aldı. Western Michigan University ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde MBA dalında yüksek lisans yaptı.

2014 yılından beri İndigo Dergisi’nde başta spor, müzik, sinema ve tiyatro olmak üzere birçok konu ve türde yazılar yazmaktadır. 2021 yılında Hacıbektaş Belediyesi’nin düzenlediği 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Töreni ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yapılan kısa öykü yarışmasında ‘Üç Öğüt’ adlı öyküsüyle birincilik ödülü kazandı.

2004 yılında beri özel sektörde insan kaynakları alanında yönetici düzeyinde çalışmaktadır. Filateli, tarih, spor, sinema ve müzik başlıca ilgi alanlarıdır.

‘Sadece Bedensel Değil Ruhsal Gelişime De Odaklanacağız’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu