YENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Murat Melih Özen’den yeni albüm: Bulutlu Sabah

Murat Melih Özen’in 12 şarkılık 8. albümü Bulutlu Sabah yayınlandı. Albümde yer alan ve yakında  yayınlanacak Yangın Yeri adlı şarkının klibi aşk ve ayrılık temalarını içeriyor. Bir seneye yakın bir zamanda tamamlanan Yangın Yeri‘nin  söz ve müziği Murat Melih Özen’e ait. Anıl Özbal, Celal Babadağ, Samet Bolgün, Murat Süngü ve  Umut Yenilmez gibi çok değerli müzisyenler de katkıda bulunanlar arasında yer alıyor.

Özen: ”Albüme başlarken bir albüm olmasını planlamıyordum, yeni bestelediğim şarkıları kaydedip düzenlerken şarkıların sayısının artmaya başladığını fark ettim. Zamanla çok eski çalışmalarımı da tekrar kaydedip bir albüm olması yolunda çalışmaya karar verdim. Yaylılar ve bazı davul, bas kayıtları pandemi sürecinde e-postalar vasıtasıyla şarkılara dahil edildi“ diye de ekliyor.

Murat Melih Official kanalı facebook linki

https://www.facebook.com/rintler

MURAT MELİH ÖZEN KİMDİR?

Murat Melih Özen-Portre

90’lı yılların sonlarında kurulan Türkçe sözlü post-grunge grubu Rint‘in gitarist ve vokalisti. 2005 senesinde Roxy Müzik finalisti olan Rint aynı sene dağılmıştır. Özen, müzik çalışmalarına grup dağıldıktan sonra kendi ismiyle devam etmiştir. 2013 senesinde senaryosunu Andrea Luka Zimmerman ve Gülen Hurley‘in yazdığı, John Berger‘in oyunculuğunu üstlendiği “Taşkafa, Bir Sokak Hikâyesi” isimli belgeselin müziğini yapmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu