KİTAP

Şebnem Denk’in İlk Öykü Kitabı: ‘Tengömlek’

Yaratıcı drama eğitmenliğinin yanı sıra öykülere sevdalı bir yazar olan Şebnem Denk’in yıllarca kimselere açmadığı taze ve özgün öykülerinden oluşan “Tengömlek”, Romanoku Yayınları etiketiyle yayımlandı.
Beş ana öyküden oluşan kitabın editörlüğünü Yağmur Şengöz üstlenirken kapak tasarımında Gökhan Başpınar imzası var.

ARKA KAPAKTAN:

“Muhabbetin en güzeli nasıl olur bilir misin, hoş bilirsin, elinden kim bilir kaç kişi geçmiştir bugüne kadar. Muhabbetin güzeli, seçtiğin kelimedeki mana senin için neyse, karşı taraf için de o ise âlâdır. Konuşmak o zaman karşılıklı bir şey olur. Hoş o da maharet ister. Zaman ister. Yoksa ha konuşmuşsun ha susmuşsun, fark etmez.

Öyküler, okurları ıssız bir gölde yolculuğa çıkaran tekne gibidirler. Etrafımızdaki manzara bizi büyülese de gözümüz manzaranın birleştiği yerde, ufuktadır.

Tengömlek’in her bir hikâyesi de bize ayrı bir manzara sunuyor.  Akıcı dili, özgün benzetmeleri ve sıcacık anlatımıyla manzaranın hem büyüsüne kapılıyor hem de tanıdık kesitler keşfediyorsunuz: Mahallenin sevilen büyüğü Hatice teyze, alçak gönüllülüğüyle kiminin sevgisini kazanan  kiminin öfkesine maruz kalan Emsal, kıskançlığı ama bir o kadar da sevilme arzusuyla Feride ve dahası. Acaba hangi manzara sana daha tanıdık? Hangi manzara sensin, hangisi yan komşun? Hangi manzara seni içine çekip huzur verdi, hangisi tedirgin edip öfkelendirdi?

Peki asıl manzara hepsinin birleştiği noktada yani ufuktaysa?

Şebnem DENK Kimdir?

Ankara’da doğdu. İktisadi ve İdari Bilimleri bitirdi. Yaratıcı drama eğitmenliği yanı sıra Felsefe bölümü öğrencisi. Kendi ifadesiyle Cin Ali serisini bitirdiği günden bu yana okur yazar.  Tengömlek yazarın ilk kitabıdır.

Uzmanlar Organ Bağışının Önemini Anlattı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu