KİTAP

Sıfır Atık Ve Geri Dönüşüm Üzerine Fantastik Bir Çocuk Romanı

Sıfır atık, geri dönüşüm ve ekmek israfı hiç bu kadar fantastik bir kurguyla anlatılmamıştı.

Yazar Ekrem Altıntepe’nin kaleminden soluk kesici bir fantastik roman, hedef kitlesi çocuk olan ve ilk gençlik çağındaki okurlarıyla buluşuyor.

Yazar Ekrem Altıntepe, NANDİYA MACERALARI serisinin ilk kitabı olan NANDİYA EJDERHASI’nda sıfır atık, geri dönüşüm ve iklim değişikliği konularını “NANDİYA” ismini verdiği ve “SIFIR ATIK DİYARI” olarak tanımladığı fantastik bir diyarda işliyor. Bu diyarın baş aktörleri elbette ki çocuklardır. Çocuklara bu diyarda ejderhalar, palyaçolar ve daha birçok canlının içinde bulunduğu fantastik karakterler eşlik ediyor. NANDİ- YA’da klasik “iyi ve kötünün savaşı” teması “sıfır atık-geri dönüşüm ve savurganlığın savaşı” olarak ele alınıyor.

Kerem ve Ecem’in NAN ile yaşadıkları sürpriz maceraları okumaya hazır mısınız?

Bir ejderha ile tuhaf, inanılmaz maceralar yaşadınız mı?
Hem de hiç beklemediğiniz anda…
Kerem’in yaşamı, Ejderha Nan ile karşılaştığı an birden değişir. Yaşadığı bu inanılmaz olayı kısa zamanda en yakın arkadaşı Ecem’le paylaşır. İki arkadaş kendilerini bir anda, ejderha Nan ile birlikte, tuhaf bir serüvenin içinde bulurlar. Yaşadıkları inanılmaz maceralar sırasında Ejderha Nan’dan şaşırtıcı gerçekleri öğrenirler. Yolculuklarında, Kerem ile Ecem’i zorlu bir mücadele beklemektedir. Sıfır atık ve yeniden değerlendirme karşıtı olan, dünyanın sonunu getirmek isteyen yaratıklarla mücadele etmek hiç de kolay değildir…

Eser Adı: NANDİYA EJDERHASI
Yazar adı: EKREM ALTINTEPE
Yayınevi: Martı Çocuk Yayınları
Türü: Fantastik Çocuk Romanı
Editör: Özlem Aytek
Grafik Tasarım: Ali Özer
Tavsiye edilen Satış Fiyat: 39,00 TL
Kağıt Bilgisi: Karton Kapak Basım
Sayfa Sayısı: 184
Kitap Boyutları: 13,5×19,5 cm

Ekrem Altıntepe Kimdir?

Sıfır Atık Ve Geri Dönüşüm Üzerine Fantastik Bir Çocuk Romanı

Kütahya’nın Gediz ilçesinin Samralar köyünde 1969’da doğan yazar, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’ndeki eğitimini yarıda bırakarak 1995 yılında İstanbul’da hayalindeki meslek olan yayıncılığa başladı.

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı, yayınevlerinde editörlük ve genel yayın yönetmenliği yaptı. Yazar, www.tashih.com internet sitesi üzerinden menajerlik hizmeti vererek tüm Türkiye’deki yazarlar ile yayınevleri arasında köprü aracılığı yaptı. Düzenle- diği eğitim seminerleri ile yazar ve editör adaylarının yetişmesine aracılık etti. Kendi tabiri ile 25 yılı aşan meslek hayatını okumakla ve yazmakla geçiren yazar, binlerce eserin hazırlanması ve yayınlanması aşamasında katkı- da bulundu. Halen yazar menajerliği, yayınevi danışmanlığı, editörlük ve yazarlık çalışmalarına devam eden yazar evli ve iki çocuk babasıdır. Özellikle bayat ekmeklerin değerlendirilmesi konusunda oldukça hassas olan yazar, Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Farkındalık Derneği (SAGEF)’i kurarak israfın önlenmesi için çalışmalar yapmaktadır. Yazarın bu alanda yaptığı çalışmalara aşağıdaki sosyal medya hesapları ve internet sitelerinden ulaşılabilir.
Youtube: bayatekmekyemekleri İnstagram: bayatekmekyemekleri www.bayatekmekyemekleri.com www.sagef.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu