KİTAP

Yula Ve Yaban Keçileri

Arden Yayıncılık’ın yeni kitabı Yula ve Yaban Keçileri, vahşi doğanın ortasında, birlikte baş başa zaman geçirmeye hazırlanan bir baba-kızın yolculuğundan bir kesit.
Yüksek kayalık tepeler ve birden karşılarına çıkan sürünün lideri, heybetli ve öfkeli yaban keçisi Karasakal, Yula ve babasını beklenmedik bir maceranın merkezine çekiyor.
Hilde Myklebust’ın yazdığı, ödüllü çizer Akın Düzakın’ın benzersiz çizimleriyle hayat verdiği Yula ve Yaban Keçileri, sevgi ve heyecan dolu bir dostluk öyküsü…

Yula ve babası, her bahar olduğu gibi, havalar ısınır ısınmaz küçük dağ evine doğru yola çıktılar. Ama sarp dağların yanı başındaki o tepede, baba-kız yalnız değiller. Kocaman boynuzlu, gür sakallı yaban keçisi Karasakal burada yaşıyor ve gezginlerden hiç mi hiç hoşlanmıyor. Yula kolay pes edecek bir tip değil, üstelik hayvanlarla çok iyi anlaşıyor. Önce Karasakal’ı dost olduklarına ikna etmek, sonra da yeni doğmuş minik keçi yavrularına göz diken koca bir kartalla baş etmek zorunda.  İşi çok zor, ama imkânsız değil!

Yula Ve Yaban Keçileri

YULA VE YABAN KEÇİLERİ

Yazan / Resimleyen: Hilde Myklebust / Akın Düzakın
Çeviren                : Aren Turhan
Yaş Grubu: 5 yaş ve üstü
Arden Yayınları, İstanbul, Mart 2022
48 sayfa / 21 x 30 cm / 80 TL

Yula Ve Yaban Keçileri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu