KİTAP

Derya Kurt’un Kaleminden ‘Kırmızı Otobüs Yolculuğu’

İlk olarak İngilizce olarak basılan ve ve şimdi de Türkçe olarak Ange Yayınları tarafından yayımlanan Derya Kurt’un kaleminden ‘Kırmızı Otobüs Yolculuğu’ raflarda…

“Kırmızı Otobüs Yolculuğu”, hem 20. yüzyılı hem de 21. yüzyılı deneyimlemiş okurlar için, 1990’ların ve milenyumun ruhunda, herkesi kendi yolculuğuna davet ediyor. Ahmet, gençliğinin izlerini takip ederken, kendi içindeki çocuğu gün yüzüne çıkarıyor ve size de kendi çocukluğunuzun manzaralarını ziyaret etme davetiyesini uzatıyor.

Eski model Ikarus 260 model belediye otobüsünün akıbetini merak eden Ahmet, bir gün merakına yenik düşerek, her gün işe gitmek için beklediği otobüs durağında bu gizemli otobüse biner ve kendisini hiç tahmin etmediği bir zamanda yolculuk silsilesi içinde bulur.

İlk yolculuğunu 1996 yılına, kendi çocukluğunu yaşadığı İzmir’e yapar ve çocukluğunun geçtiği mahalleye gitmeye karar verir. Anne ve babasının gençliğini, kendisinin 6 yaşındaki halini gözlemleme fırsatı bulan Ahmet, türlü oyunlarla doğup büyüdüğü eve girerek anıları yad eder.

Kırmızı otobüsün kendi hatıralarına portal açan bir zaman makinası olduğunu anlayan Ahmet, hafızasında yer etmiş anılarını dışardan bir gözle tekrar deneyimlemek için bu otobüsün yolcusu olmaya devam eder.

Mahalleleri, evleri ve sizi şekillendiren canlı anılar…
Sayfaları açın ve “Kırmızı Otobüs Yolculuğu”nun sayfalarında kendi kişisel serüveninizin özünü yeniden keşfetmek için yola çıkın.

Derya Kurt 'Kırmızı Otobüs Yolculuğu'
Bu kitaba buradan ulaşabilirsiniz: https://www.angekitap.com/urun/kirmizi-otobus-yolculugu-derya-kurt/

 

Aynaya Bakacak Yüzünüz Var Mı? – Emine Çavuş yazdı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu