KİTAP

Dr. Ümit Aktaş’tan COVID-19’dan Korunma Rehberi

'Koronadan Korunmak Mümkün'

Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş’ın, 2020 yılı ilk çeyreğinde hayatımıza giren ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19’a karşı alınabilecek önlemleri ve bağışıklığımızı güçlendirmenin yollarını anlattığı ‘Koronadan Korunmak Mümkün’ kitabı çıktı.

İlaçsız, Bitkisel Kürlerle İlaç Yaşam Tedavi, Mutluluk Kürleri, Diyabet ve Zayıflama Kürleri, Mutluluk Kürleri 2 ve Yaşam Sevinci ile okurlarına yol gösteren Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş‘ın, “Yeni kitabımı, COVID-19 salgınında korku içinde yaşayan bir kılavuz olması için hazırladım. Bu kitapta korona ile ilgili tüm sorularınızın cevabını bulacaksınız” dediği “Koronadan Korunmak Mümkün” salgın döneminin başucu kitabı olarak ALFA Kitap‘tan yayınlanarak okurlarıyla buluştu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgınla karşı karşıyayız. Herkeste bir çaresizlik hissi hâkim; sağlık, daha da önemlisi yaşamlarının üzerinde herhangi bir kontrole sahip olmadıklarını düşünüyorlar. Dr. Ümit Aktaş’ın yeni kitabı ” Koronadan Korunmak Mümkün” , bu çaresizlik hissini yok eden bir kılavuz kitap niteliğinde ve önleyici bir kitap olarak çözüm sunuyor.

“Amacım; sağlayıcı sisteminizi güçlendirmek ve COVID-19’a karşı dirençli hale getirmek” diyen Dr. Ümit Aktaş, yeni kitabı ” Koronadan Korunmak Mümkün “ ile etkili maskemiz, yani bağışıklığımızı güçlendirmek ve fitoterapi desteği ile hastalıktan korunmanın yollarını anlatıyor.

Herkesin aklında olan;
“Bu virüsten nasıl korunacağız?”,
“Hastalanırsak sağlığımıza nasıl kavuşacağız?”,
“Bağışıklığımızı güçlendirmek için ne yapabiliriz?”,
“Koronavirüsten korunmak için nasıl beslenmeliyim?”,
“Hangi bitkileri, hangi vitaminleri kullanmalıyım?”,
“Aşı olmalı mıyım?” gibi soruların cevaplarını veren kitap, daha sağlıklı bir yaşam sürmenin ipuçlarını, tüm salgın hastalıklara karşı direnç kazanmanın yollarını barındırıyor.

Kitapta, 12 Adımda Güçlü Bir Bağışlık bölümü bir rehber olarak sunulurken, 7 günlük örnek beslenme programı ve koruyucu kürler de yer alıyor.

Dünyada, sosyal mesafe, maske, elini yıka haricinde yapıcı bir önlem ve etkili bir ilacın olmadığını vurgulayan Dr. Ümit Aktaş, “Bizi her türlü hastalıktan koruyan, maskelerimiz ya da mesafe değildir. Bunlar sadece önlemdir. Bizi koruyan, güçlü yük sistemimizdir. Bu kitapta bağışıklığı nasıl güçlendireceğinizi anlattım. Aşıya değil, sağlama sisteminize güvenin. Sizi koruyacak ve iyileştirecek olan uygulama sisteminizdir. Onun içinde iyileşme gücü vardır.” diyor.

12 Adımda Güçlü Bir Bağışıklığın Yolu

“Koronadan Korunmak Mümkün” kitabında bağışıklığı güçlendirmenin yolları tüm yönleriyle aktarılırken, bağışıklığı güçlendirmek ve koronadan korunmak için program, 12 adımda okurlara sunuluyor.

Kitap; ‘ COVID-19 Nedir?’, ‘COVID-19 Beslenme’, ‘COVID-19’da Tamamlayıcı Tıbbın Önemi’, ‘COVID-19’da Besin Takviyeleri ile Bağlama Dopingi’, ‘COVID-19’da Ozonterapi’, ‘COVID -19’da Uykunun Gücü’, ‘COVID-19’dan Egzersizle Korun’, ‘COVID-19 Koruma Programı’ ve Salgından Aldığımız Dersler’ başlıklarıyla dokuz ana bölümden oluşuyor.

Önsöz’den:

Okumakta olduğunuz bu kitabı, COVID-19 salgınında korku içinde yaşayan insanlara bir kılavuz olması için hazırladım. Ve tüm sorularınızı cevaplamaya çalıştım. Amacım, yalıtım sisteminizi güçlendirmek ve sizi COVID-19’a karşı dirençli hale getirmek. Unutmayın, COVID-19 sadece dosya sistemi zayıf olanları öldürüyor. Bağlama sisteminiz güçlü ve dengeliyse, virüs size hiçbir şey yapamaz. Kısacası virüsten korkmayın, sisteminizin baskılanmasından korkun. Peki nasıl çalıştırılacak sisteminiz? Nasıl beslenmelisiniz, hangi takviyeleri almalısınız, doğru vitamin hangisi, hangi tedaviler virüs üzerinde etkili? Hadi okumaya başla ve bağışıklığınızı güçlendirin. Siz değil, COVID-19 sizden korksun!

‘Koronavirüsten Korunmak Mümkün’
Yazar: Dr. Ümit Aktaş
Yayınevi: Alfa Kitap
Türü: Sağlık
Birinci baskı: Kasım 2020
Sayfa sayısı: 141
Fiyatı: 19 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu