KİTAP

Feridun Oral, Bologna İllüstratörler Sergisi’ne seçildi!

Yeni kitabı “Dedemin Hayal Defteri”, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Feridun Oral, bu sene 1 – 4 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak olan Bologna Çocuk Kitapları Fuarı İllüstratörler Sergisi’ne 2901 illüstratör arasından seçildi.

Uluslararası çocuk kitapları sektörünün en önemli buluşma noktası olan Bologna Çocuk Kitapları Fuarı bu sene 1 – 4 Nisan  tarihleri arasında Bologna/İtalya’da gerçekleşecek. 50 yıldır çocuk kitabı yayıncılarını, illüstratörleri, yazarları, tasarımcıları, telif ajanslarını bir araya getiren fuar, her sene o yılın görsel ve içerik anlamında en yenilikçi, benzersiz çocuk kitaplarına ev sahipliği yaparak sektörün trendlerini belirliyor.

Her sene binlerce illüstratörün işleri arasından seçilen çalışmaların sergilendiği ve fuarın en önemli alanlarından biri olanİllüstratörler Sergisi’ne o senenin en iyi  illüstratörleri seçiliyor. 1967 yılından bu yana yapılan sergi, farklı ülkelerden sanatçıların işlerini sergileyerek illüstrasyonda son trendleri belirliyor.

Bu sene Bologna Çocuk Kitapları Fuarı İllüstratörler Sergisi’ne seçilen isimler arasında Feridun Oral da bulunuyor. 2901 illüstratör arasından seçilen 76 illüstratör arasında bulunan Oral’ın son kitabı “Dedemin Hayal Defteri”, bu ay Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı. “Dedemin Hayal Defteri”,  minik okurların renk renk boyalarıyla katkıda bulunabilecekleri, yaratıcılıklarını pekiştirebilecekleri gerçek bir hayal defteri… Bu kitabın içindeki boş sayfalara siz de sevdiğiniz, hayal ettiğiniz şeylerin resmini yapabilir, isterseniz eskizlerin içini doldurabilir, rengârenk boyalarla renklendirebilirsiniz.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/aile-kadin-ve-cocuk/dedemin-hayal-defteri-feridun-oral/
Başa dön tuşu