KİTAP

Fikret Yalçın’dan ‘Haykırış’

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Mersin’de bir engelli birey olarak yıllarca çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev alan ve OK-AST (Okan Erdem Amatör Sanat Tiyatrosu) bünyesinde oyunlar yazıp yöneten Fikret Yalçın’ın “Haykırış” adlı tiyatro oyunu kitabı, Liman Yayınevi’nden çıktı.
“Ağlama Anne, Benim İçin Ağlama” alt başlığını taşıyan kitabın kapak tasarımını Züleyha Arslan yaptı. “Haykırış”, Fikret Yalçın’ın ikinci kitabı.

Fikret Yalçın, “Gerçek hayat hikayesinden yola çıkarak yazdığım oyunun kahramanı, yaşadığı büyük acıya rağmen cesareti ve duruşuyla bizlere örnek olan Sibel Dolunay Yürekli’dir. Oyunumu ona ve ailesine ithaf ediyorum” dedi.

Çeto lakaplı tiyatro sanatçısı Mehmet Tekkanat kitabın önsözünde, bir annenin anlattıkları ve yaşadıklarından çok etkilendiğini, empati kurdukça yaşanan travmayı ruhunda hissettiğini, bu derin ve onarılmaz acıların yaşanmaması adına Fikret Yalçın’ın da elinden geleni yaptığını belirtti.

Kitabın arka kapak yazısı ise yazarına ait olup, özetle şöyle:

“Anne … Bak kocaman oldum… Acılarım büyüdü… Dertlerim, hedeflerim, çıkmazlarım, bunalımlarım, hep büyüdü… Meğerse annem, hiç büyümemek lazımmış… Keşke doğa kanunları böyle olmasaydı, çocuk kalsaydık keşke anne! Bu kuzunu kimler kırdı, kimler üzdü… Keşke başa dönebilsek, sana emeklesem, beni oynatsan, beni yeniden büyütsen anne!”

“Haykırış”ı, seçkin kitap mağazaları ve kitap satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

Şiddet Ve Korku Temalı Diziler Psikolojimizi Nasıl Etkiliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu