KİTAP

Hakan Yel’in Yeni Romanı ‘Ruh Çağıran’ Çıktı

İnsanlık Tarihinin Keşfedilmemiş Sınırlarında Dolaşan Eski Bir Ruhun Hikâyesi: Ruh Çağıran

Geçmiş yıllarda Altın Kitaplar tarafından yayımlanarak yabancı dillere çevrilen kitaplarıyla yurt dışında da geniş bir okur kitlesine ulaşan Hakan Yel’in yeni romanı ‘Ruh Çağıran’ okurlarla buluştu.
Hakan Yel, ‘Ruh Çağıran’da Tanımsız Güçler Birimi eski üyesi Selim Tekin’in gerilim dolu ve sürükleyici hikâyesini anlatıyor.

Sultana Dokunmak (2005) Lokanta (2006), Her Şeyi Satarım Ruhum Hariç (2007), Rüzgâr Ekenler (2008), Sekiz Numaralı Vurucu (2011), Her Şeyi Satarım Ruhum Hariç 2 (2012), Gam (2013), Törkis Biznıs Sıtayl (2017) ve Bir Daha (2019) isimli romanlarıyla yurt içi ve yurt dışında okurların beğenisini kazanan yazar Hakan Yel’in yeni romanı Ruh Çağıran, Altın Kitaplar etiketiyle okurlarla buluştu.

Hakan Yel, yeni romanı Ruh Çağıran ile ilgili, “Ruh Çağıran, beni ziyaret ettiğinde, insanoğlunun iyiliğe ve mucizeye olan ihtiyacını anlatmak istedim. Ancak sonra hayvanlara bile parmak ısırtan açgözlülüğümüzün bizi rahat bırakmayacağını hatırladım. Günümüz insanının mucize yaratan birine sadece minnet beslemeyeceği gerçeğiyle yüz yüze geldim. Paranın, inançlarımızdan ve ideallerimizden daha güçlü olması beni de Ruh Çağıran’ı da gerdi. Sonra aklıma Selim Tekin geldi. Bu eski dost ile 2005 yılından beri görüşmemiştik. Misafirimi ona havale etmeye karar verdim. Böylece inanmak isteyenlerle, bilmek isteyenler karşı karşıya geldi. Bana da kenara çekilip, Selim’in dramını ve gerilimli karmaşayı izlemek kaldı” yorumunda bulundu.

Eskilerin “Yüz yılda bir gelir!” diye kulaktan kulağa fısıldadıkları efsanedeki ziyaretçi, 2023 yılında Anadolu topraklarında ortaya çıkar. Ziyaretçinin yaptığı mucizeleri haber alan Vatikan, bu anomali için vakit kaybetmeden gizli bir operasyona girişir. Amaç, hedef ne olursa olsun yakalayıp Papa’nın huzuruna çıkarmaktır. Uluslararası bir kriz yaratmadan bu faaliyete engel olmaya çalışan Türk istihbaratı, sahsı bilinen yöntemlerle ele geçiremeyeceğini kavrayınca son çareye başvurur. Tanımsız Güçler Birimi eski üyesi Selim Tekin, yıllar sonra yeniden göreve çağrılır. Gücün sırrını ele geçirmek isteyenlerin bu amansız kovalamacasında kimi hayatını kaybedecektir, kimi de inancını. Selim Tekin ise yıllar yılı içinde saklanan vahşi gerçekle bir kez daha yüzleşecektir…

Epilepsililere Ses Ver – Ebru Öztürk yazdı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu