KİTAP

Herhangi bir yaştaki herkes bir şey öğrenebilir…

SINIRSIZ ZİHİN... SINIRLARI AŞARAK ÖĞREN, YÖNET VE YAŞA

Beynimiz “sabit” değildir; değişim, büyüme, adaptasyon ve yenilenme yeteneğine sahiptir.
Herhangi bir yaştaki herkes bir şey öğrenebilir…

Beynimiz, genetik olarak belirlenmiş, her şeyi değil bazı şeyleri öğrenebilen, sabit bir yapı zannedilir. Bu yanlış anlayış bütün hayatımızı yönlendirerek kimilerini matematikten, kimilerini müzikten soğutur.

Stanford Üniversitesi‘nde eğitim profesörü olan ve onlarca yıl inançların ve önyargının eğitim üzerindeki etkisini inceleyen Jo Boaler, modern nörobilim bulgularına ve eğitim alanında yapılmış onlarca çalışmaya dayanarak bu “sabit beyin” fikrini çürütüyor.

Koç Üniversitesi Yayınları‘ndan çıkan Sınırsız Zihin‘de, en güncel bilimsel bulgular ışığında, öğrenme potansiyelinin kilidini açmak için altı anahtar ortaya koyuyor; ve araştırmaları, en yüksek seviyelere ulaşanların herhangi bir beceriye yönelik genetik bir eğilim nedeniyle değil, kitapta ortaya koyduğu anahtarlar nedeniyle bunu yaptığını kanıtlıyor.

Yazar Jo Boaler, Stanford Graduate School of Education, Matematik Eğitimi bölümünde öğretim üyesidir.

Sınırsız Zihin:
Sınırları Aşarak Öğren, Yönet ve Yaşa
Orijinal adı: Limitless Mind: Learn, Lead and Live Without Barriers
Yazar: Jo Boaler
Çeviren: Zeynep Nur Ayanoğlu
Yayın tarihi: Ağustos 2020
Fiyat: 26 TL
Ana Kategori: Bilim
Sayfa Sayısı: 208

“Jo Boaler bugün en yaratıcı ve yenilikçi eğitimcilerden biri. Sınırsız Zihin‘de, en üst düzey beyin bilimini sınıftaki tecrübesiyle birleştiriyor ve her birimizin sınırsız potansiyele sahip olduğunu kanıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda bunu nasıl başarabileceğimize dair stratejiler de sunuyor.”
-LAURENE POWELL JOBS

“Boaler, sadece iyi öğretmenin sırrını bilmekle kalmayıp aynı zamanda bu armağanı başkalarına nasıl vereceğini de bilen, nadir ve dikkat çekici eğitimcilerden biri.”
-CAROL DWECK, Mindset’in yazarı

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı