KİTAP

Körfez Savaşı’nda İmkânsız Bir Aşkın Hikâyesi: ‘Aşk Sınırı’

Deniz Tekci, Altın Kitaplar’dan çıkan ilk romanı Aşk Sınırı’nda şahit olduğu sıra dışı bir aşkı anlatıyor.
Zor bir coğrafyada yaşayan iki kaçağın hikâyesini konu alan kitap, okuru imkânsız aşkların anlamını sorgulamaya sevk ediyor.

Deniz Tekci, yeni kitabı ile ilgili “Beni derinden etkileyen gerçek bir olaydan esinlenerek kaleme aldığım bu kitap, aşk konusunda bizlere madalyonun öbür yüzünü gösteriyor. Aşkı her daim kadına yakıştırır dururuz ya… Halbuki Leyla’yı Mecnun’suz, Aslı’yı Kerem’siz, Şirin’i Ferhat’sız anlatıp aşklarına gıptayla bakabilir miydik? İşte Aşk Sınırı savaşın ortasında yeşerip filizlenen ve sınır tanımayan bir büyük aşkın Raju’nun gönlünden dile düşmesini, ondan cesaret alan Hakan’ın ise yürek deşen aşkına tanıklık etmemizi sağlarken, aşkı bir de eril yönüyle aktarmaya çalışıyor. Tam da Şems’in buyurduğu gibi: ‘Ey gönül! Şimdi sorarım sana, hangi aşk daha büyüktür? Anlatılarak dile düşen mi, anlatılmayıp yürek deşen mi?” yorumunda bulundu.

Hiç durup düşündün mü, dile düşenlerden misin, yüreği deşilenlerden mi? Işığa koşan kelebekler misali, aşka kanat çırpan ve sonrasında yüreği lime lime edilip yara bere içinde kalanlardan mı? Tam da kalp yaraları iyileşip kabuk bağlayacakken yeniden inanıp aşka her seferinde yüreği kanatılanlardan mı?

Peki ya sen… Sen hiç düştün mü aşka?

Savaşın ortasında yeşeren ve sınır tanımayan gerçek bir öyküyü anlatıyor Aşk Sınırı…

Körfez Savaşı sırasında sevdanın karasına düşen Raju ve Hira, savaş sonrası Bağdat’ta mahsur kalır. Türkiye – Irak sınırını kaçak yollardan geçmeye çalışırken Hakan Yüzbaşı ve Mert Asteğmen’le yolları kesişir.

İki kaçak âşık ekseninde ilerleyen olaylar dizisi, bir yandan da iki askerin iç dünyalarına yaptığı yolculuklarla hem aşk hem de psikolojik gerilim tadında bir romanla baş başa bırakıyor okuru.

Sayfa Sayısı: 344
Fiyatı:110.00 TL

Deniz Tekci Kimdir?

1973 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluk ve ilkgençlik yıllarını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversite eğitimi için gittiği Adana’da Çukurova Üniversite İİBF İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Ardından aynı üniversite de yüksek lisans programını tamamladı. Yirmi altı yıllık meslek hayatının tamamını bankacılık sektöründe geçiren Tekci, kariyerinin on yedi yıllık bölümünü yönetici olarak tamamladı. Yazarlık deneyimine yakın çevresinin teşvikiyle adım atan Tekci bu ilk romanında şahitlik ettiği sıra dışı bir aşk hikâyesini kaleme aldı. Zor bir coğrafyada yaşanan, aşkın daha ziyade eril tarafında yaşanma şeklini ele alan roman okuyucuyu imkânsız aşkların anlamını sorgulamaya sevk ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu