KİTAP

PATRICK NESS’ten “Gökyüzümüzdü Okyanus”

Bol ödüllü yazar Patrick Ness ve sanatçı Rovina Cai’nin, ölümsüz klasik Moby Dick’i alabora eden, nefes kesici eseri ‘Gökyüzümüzdü Okyanus’ Delidolu Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Birer sanat eseri tadındaki görselleriyle fark yaratan, güçlü ve edebi diliyle hafızalara kazınan roman, okurların zihinlerinde derin izler bırakacak, kolayca unutulmayacak bir hikâye anlatıyor.

İnsan dediğin dururken, kimin şeytana ihtiyacı vardır ki? 

Beyazperdeye de uyarlanan Canavarın Çağrısı’nın Carnegie Madalyalı yazarı Patrick Ness’ten, dünya edebiyatının en önemli klasiklerinden Moby Dick’in hikâyesini yeniden yaratan, görsel bir başyapıt: Gökyüzümüzdü Okyanus. 

Etkileyici üslubu ve Rovina Cai’nin resimleriyle zihinlere kazınan bu sürükleyici roman, okyanusların en güçlü avcı balinalarından birinin, efsanevi bir insan-avcıyı yakalamak için giriştiği amansız mücadeleyi konu ediniyor.

Metaforik anlatımıyla, okurlarını, kehanetin en “saf” hâli üzerine düşünmeye iten Gökyüzümüzdü Okyanus, şeytanla savaşanların er ya da geç şeytana dönüşecekleri varsayımında bulunan çağdaş bir fabl.

Nice okyanusların, nice derinlerin ve uçurumların en büyük, en acımasız kaptanı Aleksandra, gerçekliği tartışmalı bir deniz efsanesinin, “şeytanın ta kendisi” denen, acımasız bir insan-kaptanın peşinde. Çünkü kehanet de aslında, onun peşinde…

Herman Melville’in ölümsüz eseri Moby Dick’in alabora edilmiş bu güzellemesi, ödüllü yazar Patrick Ness’in ve Rovina Cai’nin ellerinde yeniden can buluyor.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/edebiyat/gokyuzumuzdu-okyanus-patrick-ness/
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı