KİTAP

Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, ‘Kadın Olmak ve Ötesi’ni Yazdı

Kadın Hastalıkları-Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, kadınların ergenlikten menopoza kadar uzanan biyolojik yolculuğunda karşılarına çıkan engelleri daha güçlü aşmaları için bir başucu kitabı kaleme aldı.

Prof. Dr. Neşe Kavak‘ın yaklaşık 30 yıllık birikimini aktardığı eserle ilgili 11 Mayıs’ta bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda ‘toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması’ temasına vurgu yapan Prof. Dr. Zehra Neşe KavakKADIN OLMAK&ÖTESİ kitabının kadınların soruları ve sorunları esas alınarak hazırlanan, topluma yönelik ilk eseri olduğunu belirtti. Bu yönüyle diğer tıbbi yayınlardan ayrılan eser 17 bölümden oluşuyor.

Kavak, eserin önsözünde şöyle sesleniyor:

“Kadınların, yaşadıkları muhteşem biyolojik yolculuk hakkında bilgi sahibi olmaları halinde, karşılarına çıkan engelleri daha güçlü aşacağına inanıyorum.

Kadın bedeninin gücü; yaş dönümleri, özellikle de annelik tecrübesi ile daha da artıyor. Kadınlar; cesaret, umut, saflık ve yaşamın özüdür! Sağlıklı kadınlarla güçlenen, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir dünya, çok daha mutlu ve yaşanır olacaktır.  Başta biz kadınlar olmak üzere, yaşadığımız bu dünyayı daha iyi hale getirmek için söz verelim!”

Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, 'Kadın Olmak ve Ötesi'ni Yazdı

Günümüz kadınları, yalnızca kendi bedenlerini değil, ailelerinin genetik kaderini de değiştirmeye başladı. Hayat kurtaran doğrulara ulaşmak için birbirinden değerli bilgiler içeren kitap, bu zorlu yolculukta sadece ne yapılması gerektiğini değil, aynı zamanda nelerin neden yapılmaması gerektiğini de anlatan yol gösterici bilgiler içeriyor.

Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, Kadın Olmak & Ötesi ile kadınları daha sağlıklı, daha mutlu bir şekilde bedeninin gücünü fark etmeye davet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı