KİTAP

‘Yüz Yıllık Yalan Kürdistan’ Çıktı!

Yazar Veysel Boğatepe’nin politik üçlemesinin ikinci kitabı olan ‘Yüz Yıllık Yalan Kürdistan’ Togan Yayınları’ndan çıktı.

Politik üçlemenin ilk kitabı olan ‘Apo’nun Kürt ve Din Maskesi’ ile büyük ses getiren Yazar Veysel Boğatepe, bu kitabın devamı niteliği taşıyan ‘Yüz Yıllık Yalan Kürdistan’ ile de Türkiye üzerindeki tarihi iddialara ve çarpıtılan gerçeklere cevaplar veriyor.

Okuru Malazgirt Meydan Muharebesi’nden başlayarak uzun bir tarih yolculuğuna çıkartan Yazar, son dönemde bu muharebedeki Kürtlerin rolüne ilişkin iddialara karşıt tezler sunuyor, Ortadoğu gerçeğinde Türkiye’nin konumunu ve rolünü Kürtlerin talepleri, emperyalizmin oyunları çerçevesinde ortaya koyuyor. Bununla da kalmayıp iddia sahiplerinin zihniyet çözümlemesini yaparak konuyu politik açıdan da değerlendiriyor.

Kitabın konusu olan ‘Kürdistan’ yalanını, İngiliz ve Fransız misyonerlerin uydurduğunu Abdullah Öcalan özelinde anlatan Yazar Veysel Boğatepe’nin bu kitabı, özerkliğin tartışıldığı bugünlerde yine ses getirmeye aday kitaplar arasında.

Yüz Yıllık Yalan Kürdistan


Bu kitabı buradan en uygun fiyatla satın alabilirsiniz:

http://kitapdevrimi.com/yuz-yillik-yalan-kurdistan-turkiye-uzerindeki-tarihi-iddialar-carpitilan-gercekler-veysel-bogatepe-0003638

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı