KİTAP

Zorlayıcı Duygu ve Durumlarla Yaşayabilme Sanatı: ‘ŞEFKAT’

ZÜMRA ATALAY’IN “ŞEFKAT” ADLI KİTABI RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

 “Şefkat acıya karşı verilen bilge bir yanıttır”

Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık (mindfulness) ve şefkat olan Zümra Atalay’ın yeni kitabı İnkılap Kitapevi’nden çıktı. Atalay’ın kaleme aldığı kitap, şefkati bir duygudan eyleme dönüştürebilmeyi, zorlayıcı duygu ve durumlarla yaşayabilme sanatını anlatıyor.

Kitabın birinci bölümünde yazar, ‘şefkat nedir?’ ve ‘bir başkasına nasıl şefkatli olabileceğimizi’ anlatırken, ikinci bölümde şefkatin biyolojik temellerini, üçüncü bölümde ise öz-şefkati anlatıyor.

Zümra Atalay kitapta hepimizin en çok sorduğu şu 2 soruya da cevap veriyor:
-Zorlayıcı zamanlarda kendime nasıl nazik davranabilirim?
-Şefkati yaşamıma nasıl dahil edebilirim?

Prof Dr. Mehmet Zihni Sungur “Şefkat” kitabı ile ilgili, “Sevgili Zümra Atalay bu eserinde, insan olmanın önemli bir parçası olmasına rağmen giderek unutulmaya başlanan bir değer olan şefkati değişik boyutlarıyla, okuyucunun kolaylıkla takip edebileceği yalın bir dille aktarmış. Bilimsel bilgilerin yanı sıra kişisel deneyimlerini de katarak şefkati yaşamımıza yeni baştan entegre etmenin yollarını paylaşmış. Kitabının okuyucuya önemli katkılar sağlayacağına inanıyor ve özenle ortaya çıkan bu eser için kendisini kutluyorum” diyor.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/kisisel-gelisim/sefkat-zorlayici-duygu-ve-durumlarla-yasayabilme-sanati-zumra-atalay/

 

Başa dön tuşu