KİTAP

Herkes Hata Yapar, Dahiler Bile!

Mario Livio’dan “Dahice Hatalar” Altın Kitaplar’dan çıktı.

Astrofizikçi ve yazar Mario Livio’nun kaleme aldığı “Dahice Hatalar”, beş büyük bilim insanının; Charles Darwin, William Thomson (namı diğer Lord Kelvin), Linus Pauling, Fred Hoyle ve Albert Einstein’ın bilimsel çalışmaları sırasında yaptıkları hatalar ve bunların bilimsel gelişime katkısını konu ediyor.

Bilim dünyasında devrim niteliğindeki büyük keşiflerin temellerini atsalar da fikirleri ve çalışmalarıyla insanlık tarihine büyük katkılar sunmuş olan bu beş büyük dahi bile hayatlarının bir döneminde hataya düşmekten kurtulamadı. Mario Livio’nun “Dahice Hatalar”da sade bir dille açıkladığı üzere belki de bu hatalar bilimsel gelişmeler ve evrene bakış açımızın bugünkü noktaya gelmesi için elzem nitelikteydi.

Sayfa Sayısı: 328
Fiyatı: 42.00 TL
Tür: Bilim

Mario Livio Kimdir?

Mario Livio astrofizikçi ve yazardır. Baltimore, Maryland’deki Hubble Uzay Teleskopu Bilim Enstitüsü başkanıdır. The Golden Ratio, The Equation That Couldn’t Be Solved ve The Accelerating Universe adlı eserlerin sahibidir. 400’den fazla bilimsel makale yayımlamıştır. Sık sık bilimsel konularda konferanslar düzenlemektedir ve bu konferanslara yoğun bir katılım gerçekleşmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı