KİTAP

Ruhunuza huzur ve denge getirecek ajanda!

HEM KİTAP HEM AJANDA!

Libros logosuyla çıkan,  yazar Silvia Arsebük’ün kaleme aldığı “Günlerin Getirdiği”  isimli 16 aylık ajanda serisinin bu yılki teması ARKETİPLER!

Arsebük’e göre, “Hayatı anlamlandırmak büyük ölçüde bizim elimizde.  Bunun yolu öncelikle kendimizi tanımak, beslendiğimiz kaynakları bilmek ve gölgelerimizle yüzleşmekten geçiyor.” İşte bu noktada Silvia Arsebük, arketipleri çıkarıyor karşımıza ve diyor ki; “Arketiplerimi keşfetmeye başladığımda, içimdeki “ben”lerle tanıştım. Onların aydınlık ve gölge taraflarının yaşamımı nasıl etkilediğini fark ettim. Bu sayede kim olduğumu ve bana nelerin iyi geldiğini, güç kattığını, nelerin güçsüz bıraktığını gördüm. Ruhumun ve benliğimin gerçek ihtiyaçlarını anlamak hayatımı kolaylaştırdı, huzur ve denge getirdi.”

Bu yıl her ay yalın bir dille açıklanmış bir arketip ile tanışıyoruz. Kolaylıkla uygulanabilir alıştırmalar, pek çok davranışımıza ve düşünce kalıbımıza dair nedenleri anlamlandırıyor, kabullerimizi genişletiyor ve şifalanmamıza olanak tanıyor. Alıştırma, yazı ve aforizmalar ile çeşitlenen ajanda, en değerli hazinemiz olan zamanımızı düzenlerken varlığımızı keşfetme imkânı sunuyor.

Eylül 2019-Aralık 2020 tarihlerini kapsayan ajanda Ağustos ayında raflardaki yerini aldı!

YAZAR HAKKINDA

1963 yılında İstanbul’da doğdu. Eskişehir Üniversitesi’nde iş idaresi bölümüne devam ederken desinatörlük yapmaya başladı. 2005’ten beri, kişisel gelişim alanında çalışmalar yapıp, bunları Uzakdoğu seyahatleriyle harmanlayarak mandala atölyesi tasarladı. Yeşim Cimcoz Yazı Evi’nde, “Yazı”, “Yazıyla Terapi”, “EFT”, “Arketipler ve Kahramanın Yolculuğu” konusunda aldığı eğitimlerle, farkındalık alanında çeşitli atölyeler kurguladı ve yönetmeye başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Dışavurumcu Sanatlar ve Yaratıcılık Programı’nı tamamladı. Halen Yazı Evi’nde eğitmen olup bireysel ve kurumsal atölye projeleri yönetmektedir.

Uzmanlık Alanları

  • Arketipler
  • Mandala ile farkındalık atölyeleri
  • Takım Olmak, Takım Ruhu Yaratmak Mandala Oyunları
  • Mandala Çocuk Atölyesi
  • Sanatla Farkındalık Atölyesi
  • “Ergenle Yaşama Kılavuzu” isimli atölye dizisi (iki yönetmenli bir program)
  • Yazının sihirli gücünden yola çıkarak Yazıyla Farkındalık Atölyesi
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı