KİTAP

‘Taşı Öpmek’in İkinci Baskısı Yolda

Şair Mehmet Demirkapı’nın, 2020 yılında Mühür Kitaplığı Yayınları etiketiyle basıma hazırlanan “Taşı Öpmek” başlıklı kitabının ikinci baskısı yolda.

Korona virüs koşullarından olumsuz etkilenen “Taşı Öpmek”, kitap fuarlarının yeniden başlamasıyla şiir severlerin ilgi odağı oldu. 58 şiirden oluşan “Taşı Öpmek”in, Genel Yayın Yönetmenliği Mustafa Fırat, kapak düzeni Kenan Bıyıklı tarafından yapıldı.

“kelimeler

kahramandı sokaklarında insan

duvarlarında boyalı harflerden kelimeler

aşktan slogana geçerdi mevsimler

sahipsiz kalırdı şimdi bütün o sevmeler”

Demirkapı, şiir anlayışı ve “Taşı Öpmek” hakkında şunları söyledi: “Şiir yolculuğum Ahmed Arif ve Orhan Veli’yi okumakla başladığı için, onlardan etkilenen bir yüreğin hâl dili oldu şiirim. Giderek, şiirin hayatımdaki yeri tartışılmaz hale geldi. Ruhum, onunla besleniyor diyebilirim. Bu kitapta, ‘an’ın içindeki gizemi ve sıcaklığı taşıma çabam var. Yollara, şiire ve okura selam olsun…”

Mehmet Demirkapı kimdir?

1961 yılında Sakarya-Akyazı’da doğdu. Buca Eğitim Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nda ve özel sektörde çalıştı. İkinci şiir kitabı “Hüzün Fotoğrafları” 2017 yılında Mühür Kitaplığı Yayınları’ndan çıktı. Üç baskı yapan bu kitabın ardından “Taşı Öpmek” geldi. Halen İzmir’de yaşamakta olup, edebiyat dergilerinde öykü ve şiirleri yayımlanıyor.

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu