KİTAP

‘Barış Psikolojisi’ Türkçe Ve İngilizceden Sonra Şimdi De Almanca Yayımlandı

'Frieden Psychologie'

Kitapları 73 dile çevrilen, 94 eserin yazarı ve Nobel Barış Ödülü adayı Akif Manaf’ın, “Barış Psikolojisi” kitabı Türkçe ve İngilizce baskılarından sonra şimdi de Almanca olarak yayınlandı.

Barış psikolojisi üzerine çok boyutlu güçlü analizlerin ve etkili çözüm önerilerinin yer aldığı Frieden Psychologie, dünya barışına en çok ihtiyaç duyulan içinde bulunduğumuz süreçlerde raflardaki yerini aldı. Kitap, hem derin teorik bilgilere hem de çok boyutlu pratik deneyimlere dayanıyor.

Kitap Almanca baskısının ardından Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Çince ve Rusça’ya da çevrilme aşamasında olup, çok yakında bu dillerde de basılacak. Öte yandan, yazarın kitaplarının yakın gelecekte Hollanda ve Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın tüm kitap fuarlarında yer alacağı ve yazarın bu fuarlarda imza günleri düzenleyeceği de alınan bilgiler arasında.

Tüm dünyada büyük bir okur kitlesi tarafından gün geçtikçe daha da yakından takip edilen yazar, bu kitapta “Barış Psikolojisi” konusunu bütün detaylarıyla, kapsamlı bir biçimde ele alıyor. A.Z. Yayıncılık’tan çıkan kitapta barış olgusu tüm incelikleri ile masaya yatırılıyor.

Kitap arka kapaktan:

Kazananlar ölülerini kahraman ilan eder, kaybedenler ise birer suçlu. Oysaki savaşta ölenlerin hepsi kucak kucağa yatar toprağın altında. Ruhları ise senelerce savaş alanlarında savaşmaya ve acı çekmeye devam eder.

Mantığa aykırı, anlamsız bir safsatadır “barış için savaş” ifadesi. Yaşamak için ölmek, zevk almak için acı çekmek, mutlu olmak için mutsuz olmak ifadeleri ne kadar anlamsızsa “barış için savaş” ifadesi de o kadar anlamsızdır.

Günümüzün insanı içsel bir savaş, içsel bir kaos içindedir çünkü tamamıyla yanılsamanın kurbanıdır. Barışa ulaşmak için kişi içsel kaosunu aşmalıdır. Fakat birisi onu teselli ederse ona düşman gibi davranır çünkü teselli, barışa vardırmayan zaman kaybıdır.

Şayet insan içerideki savaşta savaşmazsa dışarıda savaşmaya mecbur kalır. Lakin insan içerideki savaşa girer, savaşır, kazanır ve savaşı bitirirse dışarıdaki savaş da biter. İşte barışa ulaşmanın tek yolu budur!

‘Barış Psikolojisi’ Türkçeden Sonra İngilizce Yayımlandı

3 Yorum

  1. Baris tum insanligin en cok ihtiyaci olan gercekten.
    Hemen edinmek isterim eseri.

  2. Muazzam bir kitaptı. 3 kere okudum. Tüm Alman dostlar okusun. Çok iyi olmuş almanca çıkması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu