KİTAP

Düne, Bugüne Ve Yarına Tanıklık Edeceksiniz

Oktay Yılmaz’ın kaleminden Ange Yayınları’ndan çıkan ‘Dün Bugün Yarın’, sizi 80’li yılların başından alıyor, uzak geleceğe doğru on iki duraklı bir yolculuğa çıkarıyor.

Oktay Yılmaz‘ın ilk kitabı olan ‘Dün Bugün Yarın’, kronolojik olarak sıralanmış on iki hikâyeden oluşan bir öykü seçkisi. Birbirinden farklı temaları konu alan bu öyküler, okuruna her türden duyguyu yaşatmayı amaçlıyor. Bunun yanında her öykü için özel olarak hazırlanan çalma listeleriyle okura, hislerini müzikle pekiştirmeyi öneriyor. Hikâyelerin bazıları çeşitli öykü seçkilerinde yayınlanmış olup ‘Bitkisel Hayat’ adlı öyküsü, Türkiye Bilişim Derneği’nin 24. Bilimkurgu Öykü Yarışması’nda üçüncülük ödülüne layık görülmüştür.

Oktay Yılmaz'ın ilk kitabı olan 'Dün Bugün Yarın'
Bu kitaba buradan ulaşabilirsiniz: https://www.angekitap.com/urun/dun-bugun-yarin-oktay-yilmaz/

Kitapta çıkacağınız yolculukta, Galata Kulesi’ne bakan evinde son senaryolarını yazan Asım’dan, Ege’den Akdeniz’e doğru tatile çıkan üniversiteli aşıklar Aslı ve Emir’den, ömrünü seyyahlığa adamış Elkin ile kendisini yollarda bulan Ural’dan, perisiyle bir öykü yaratmaya uğraşan Ardıç’tan, herkesin ayakta uyumaya başladığı bir dünyada uykusunu almaya çalışan Perva’dan, Japonya’da loş bir daireden rüyalarını yayınlayan Jake’den, evrenin başka bir köşesinde artık var olmayan insanlara imrenen bir oluşuma ve daha fazlasına tanıklık ederken, çalma listeleriyle birlikte sıra dışı bir deneyim yaşayacaksınız.

Oktay Yılmaz Kimdir?

9 Kasım 1997 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2019 yılında hukuk fakültesinden mezun oldu. Mesleği avukatlık olsa da ortaokuldan beri yazmaya olan tutkusunu hiç bastırmadı. Bitkisel Hayat isimli öyküsüyle Türkiye Bilişim Derneği’nin 24. Bilimkurgu Öykü Yarışması’nda üçüncülük ödülüne layık görüldü. Ardından bu yapıtı da dahil, dört yıl boyunca kaleme aldığı farklı tür ve temadaki on iki öyküsünü 2024 yılında Dün Bugün Yarın isimli kitabında bir araya getirdi.

Tansiyonunuzu İlaçsız Yönetin: Renal Denervasyon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu