KİTAP

Ya Armut Dibine Düşmezse?

“Armut dibine düşer” yaygın bir özdeyiştir. Peki ama ya düşmezse?

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan, Andrew Solomon’un yazdığı ”Armut Dibine Düşmeyince”, bazıları birkaç bahçe öteye, bazıları dünyanın öbür ucuna düşen çocukların ve anne babalarının hikâyesi.

Bu kitapta Tıp biliminin bizi normalleştirme çabalarına kar­şın, çeşitliliğimizi korumak için verdiğimiz evrensel mücadelenin, insan sev­gisinin ve şefkatinin dokunaklı ve sürükleyici bir anlatımını bulacaksınız.Kendisi de bir eşcinsel olan Andrew Solomon, “Cüceler”, “Şizofrenler”, “Otistikler”, Down Semdromlular”, “Sağırlar”, Trans-Cinsiyetliler”, “Harika Çocuklar”ı olan ailelere çocukları ile doğru biçimde iletişime geçmenin, onları anlamanın yollarını gösteriyor. Solomon, kendi “farklılığını”; geyliğini sürekli vurgularken aslında konuya bu çocukların tarafından bakabildiği mesajını gönderiyor.

Andrew SolomonBize ben­zemelerini umarak dünyaya getirdiğimiz çocuklarımız, bazen bizden kök­lü biçimde farklı olurlar. Kendisi de farklı bir çocuk olarak dünyaya gelen Andrew Solomon, on yıl boyunca üç yüzden fazla aileyle yaptığı görüşmelere dayanarak insanların birey ve ebeveyn olmak konusunda nasıl cesur tercih­lerde bulunduklarını sergiliyor. Kuşaktan kuşağa aktarılan dikey kimlikler ve toplumsal bir varlık olarak edindiğimiz yatay kimlikler arasındaki çatış­maları, oldukları gibi kabullendikleri çocuklarıyla birlikte büyüyen anne ba­baları anlatıyor.

Armut Dibine Düşmeyince
Bu kitaba en uygun fiyatla kitapdevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz:
http://kitapdevrimi.com/urun/armut-dibine-dusmeyince-andrew-solomon/

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı