Cemil BiçerKÖŞE YAZILARI

Ceketi Parlament Mavili Adamlar – Cemil Biçer yazdı…

Daha dün gibiydi, devası olmayan bir virütik salgın hastalık misali kol geziyordu “kadın cinayetleri, kadına şiddet olayları”.
Haber kanalları , vaka-i adliyeden olması nedeni ile haber bültenlerinde yer bile vermiyorlardı bu türden olaylara.
Siyaset arenasının Kifayetsiz muktedirleri, “kadının gülmesine, yemek yemesine, kaç çocuk doğuracağına, doğum yöntemine, giyimine, kuşamına yaşam içindeki görevlerine…” ilişkin biteviye yorum yapıyorlar ama, nedense bu sıradanlaşan kadın bedeni üzerindeki cinayete varan şiddet olaylarını “ademe havale”** ediyorlar.
Seni hiç unutamadım CEKETİ PARLEMENT MAVİLİ ADAM..Taksim parkında hem cinslerine uygulanan sistematik şiddeti protesto eden bir grup kadına, Viyana kal’ası önünde cenk eden yeniçeri misali COP sallamanı hiç unutamadım. Hele karnına tekme attığın kadının “lütfen karnıma vurma hamileyim” çığlıklarını duymana rağmen inadına karnına,karnına tekme savurmanı hiç unutamadım,unutmayacağım.
Bugün 19 haziran 2016 BABALAR GÜNÜ…Yandaş televizyon kanalları Güneydoğuda görev yapan CEKETİ PARLEMENT MAVİLİ BABAların çocukları ile röportaj yapıyor ; polis çocukları,gençleri babalarını özlemişler her çocuğun özlediği gibi, hele ki babaları can pazarı,ateş hattında bir yerde görev ifa ediyorlarsa, “Babacığım” diye hıçkırıyor genç bir kız “Babacığım kendine dikkat et,seni çok özledik..”
Evet…!
Babalar özlenir çocuklar, babalar evimizin mahzun çiçekleridir, değerleri yokluklarında anlaşılır, ama ben nedense böyle dramatik BABASAL günlerde Taksim parkında kadına şiddeti protesto eden hamile kadının CEKETİ PARLEMENT MAVİLİ ADAMA(!) ;”KARNIMA VURMA HAMİLEYİM” çığlıklarını hatırlıyorum.
Hatırlamak ,unutulan şeyler için söylenir, yanlış bir söyleyiş oldu, unutmak, ben o anne adayının çığlıklarını hiç unutmadım ki.
Bugün 19 Haziran 2016 BABALAR GÜNÜ, sizler de babalarınızı unutmayın dostlarım ..Ölmüş olsalar bile.
Ama asıl siz hiç unutmayın CEKETİ PARLEMENT MAVİLİ ADAM’ın çocukları,asıl siz hiç unutmayın Babanızın bu gününü.(
Anneler olduğu sürece BABALIĞIMIZIN GEÇERLİ olduğunu unutmayalım..
Babalar günümüz kutlu olsun .

(**Ademe havale etmek:yok saymak,olmamış gibi davranmak.)

Cemil Biçer

Başa dön tuşu