MODA & TASARIM

‘Gelin Damat Fashion Day’, İstanbul Ve Frankfurt’ta Düzenlenecek

Gelinlik ve Damatlık sektörünün en önemli defilesi olan “Gelin Damat Fashion Day” Avrupa’ya açılıyor. Bu yıl yedincisi yapılacak defile 13 Mart 2023’de Adile Sultan Sarayı’nda yapılacak.
Ayrıca 6 Haziran 2023 tarihinde Almanya’da defile yapılacak.

Türkiye’de Sektörün öncüsü olan defile, artık uluslararası defile olma yolunda adım atıyor.
Bu adım ülkemizin gelinlik ve damatlık sektörüne de katkı sunacak.  

Gelin Damat Fashion Day

Defilenin düzenleyicisi olan Gelin-Damat Dergisi tarafından manken seçimleri gerçekleştirildi. Derginin İmtiyaz sahibi Ferhat Muğurtay, Almanya imtiyaz sahibi Ali Şanlı, ünlü mankenler Ece Gürsel, Ece Pirim, Gamze Balım, Alona Kral, Simge Ünal, Nazgül Attokurova ve koreograf Fatih Ömerciklioğlu oluşan jüri heyeti, defilede yer alacak manken seçimlerini gerçekleştirdi. Birçok mankenin arasından, titiz bir şekilde, defilede yer alacak mankenlerin seçimleri yapıldı.

Gelin Damat Fashion Day

İstanbul Gelin Damat Fashion Day, 7.kez Gelin Damat Dergisi imtiyaz sahibi Ferhat Muğurtay organizatörlüğünde gerçekleşecek. Almanya’da ise Gelin Damat Dergisi Almanya imtiyaz sahibi Ali Şanlı organizatörlüğünde, Ferhat Muğurtay yönetiminde yapılacak. İki defilenin de koreografisini ise Fatih Ömercikoğlu, sunuculuğunu ise Ece Prim ve Burak Törün üstlenecek. Defilelerde Özge Ulusoy, Ece Gürsel, Şebnem Scheafer, Wilma Ellese, Simge Ünal gibi birçok yerli ve yabancı ünlü manken podyumda olacaklar.

Gelin Damat Fashion Day

Muğurtay ve Şanlı’nın yaptıkları ortak açıklama şöyle;

“Bu sene Türkiye’nin önde gelen modacı ve toptan gelinlik üreticileri ile birlikte sadece ülkemizde değil, Almanya’da da gelinlik modasına yön vermeye hazırlanıyoruz. İstanbul Gelin Damat Fashion Day ‘de 51 modacının  en özel gelinlik tasarımlarını evlenecek çiftlerin ve medyanın beğenisine sunarak bu senenin trendleri belirlemiş olacağız. Frankfurt Gelin Damat Fashion Day ‘de, Avrupa’da bulunan toptan gelinlik, damatlık ve abiye alıcıları ile ülkemizin ve Avrupa’nın üreticilerini bir araya getiriyoruz. Organizasyona katılan gelinlik, damatlık ve abiye üreticileri tasarımlarını muhteşem defile şovları ile Avrupalı alıcıların beğenisine sunacaklar.Avrupa’dan ve farklı ülkelerden de firmalar defilede ürünlerini sergileyecekler. Gelin Damat Fashion Day 2023 uluslararası boyutta moda, ticaret ve işbirliklerin  gelişmesine katkı sağlayacak.Ayrıca, Gelin Damat Dergisi Almanya yayınımız çok yakında tüm Avrupa’da bayilerde satışa sunulacak.”

Gelin Damat Fashion Day

Vegan Yaşam Çocuk Gelişimini Olumsuz Etkiler Mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu