MODA & TASARIM

Bursa Fashion WEEK

Ülkemizin önemli tekstil merkezlerinden Bursa ilimizde moda rüzgârı esecek.
Bursa Fashion WEEK komitesi tarafından organize edilen, Bursa Fashion WEEK ‘in bu yıl beşincisi 22-23 Ekim 2022 tarihinde Bursa’da gerçekleştirilecek. 

Tekstilin önemli merkezi olan Bursa’da tekstil sektörü, genç tasarımcıları ve moda severleri buluşturan etkinlik özellikle genç tasarımcılarla sektörleri buluşturması ile moda ve tekstil sektörüne ivme kazandırması açısından çok önemli bir misyona sahip.

Bursa Fashion WEEK kapsamında, genç tasarımcıların katıldığı yarışma düzenleniyor. Genç tasarımcıların kreasyonlar profesyonel modeller eşliğinde hem moda severlerin hem de tekstil sektörünün temsilcilerinin beğenisine sunuluyor. Dereceye gireneler tasarımlar, jüri tarafından ödüllendiriliyor. Böylece birçok tasarımcı kendini tanıtma imkânı buluyor. Ayrıca Bursa’nın tanımı ve Bursa tekstil sektörünün de tanımı sağlanmış oluyor.

Yine Bursa Fashion WEEK kapsamında, usta tasarımcılar tarafından hazırlanan kreasyonlar Bursa’nın farkı mekânlarında düzenlenen defile ile görücüye çıkıyor. Ayrıca düzenlen çalıştaylar, toplantılar ile moda ve tekstil sektörünün önde gelen isimleri bir araya gelmiş oluyor. Katılan yabancı tasarımcı ve konuklarla Bursa ve ülkemizin tanıtımı da sağlanmış oluyor.

Tasarım yarışma Jüri başkanlığını Muzaffer Çaha üstlenirken jüri üyeleri, Turgay Kıran ,Yaşariye Doğan, Melihat Gülses, Evren Erdoğan ,Banu Özdağ ,Eda Erdoğan ,Melis Çaha yer almaktadır.  Yarışma ve defilelerin koreografileri Asil Çağıl tarafından yapılmakta olup, defilelerde görev alan mankenler, Zeliha Çal, Yanita Shmidt, Ellena Plamenac, Yağmur Ayaz, Türkan Geyik, Leena Shındondola, Nazlıcan Erdan, Altına Dektova, Açelya Kartal, Derya Ekşioğlu, Elif Tokgöz, Gamze balım, Melike Yalnız, Melissa Aslan, Sena Küçük, Seviye İkbal, Tuğçe Tekin

Haber: Nasuh Bektaş  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu